Reklaamfotod toidust metsatehnikani ehk nädal pildis

Viimastel nädalatel olen pildistanud reklaamfotosid väga erinevatele valdkondadele – toidufotodest klassikaliste autode ja metsaveotehnikani. Läbilõige tehtud töödest on siin.

tootefoto-reklaamfoto-esindusportree

Kuna lisaks reklaamfotode pildistamisele tegelen kujundustöödega, on minu klientide jaoks pildistamine alles koostöö esimene osa, tihti järgneb fotodele tootekataloogi küljendus, kodulehe või reklaaammaterjalide kujundus.

Reklaamkataloog Muinasmööblile – fotod ja küljendus

Muinasmööblile pildistasime reklaamkataloogi jaoks hulga tootefotosid. Kuna kataloogi kujundus oli ka tellitud meilt, saime kogu loomeprotsessi planeerida väga detailselt ja trükitud lõpptulemust silmas pidades. Reklaamkataloog keskendus käsitööna valmistatud arhailistele söögilaudadele ja kõige erilisemat neist kasutasime ka kataloogi kaanefotona.

Reklaamkataloogi fotode planeerimine

Visand sellest, kuidas kataloogi kaanefotot pildistades saab mõelda kujunduse ja lõppprodukti üldmulje peale. Reklaamkataloogi kaas nägi lõpuks välja selline:

reklaamkataloogi-kaanefoto

Tingimused pildistamiseks sellised päriselt ei olnud ja palju atmosfäärist on lisatud hiljem, järeltöötluse faasis. Tegelik koht fotode tegemiseks oli tootmisruumi kõrval asuv laonurk koos improviseeritud puitpõrandaga.

reklaamkataloog foto

 

Selliste tööde puhul on väga hägune piir, kus lõppeb fotograafi vastutus ruumi loomisel ja algab disaineri fantaasia. Ideaalis töötavad fotograaf ja disainer tandemina ühise lõpptulemuse nimel, tellides erinevad tegijad, on see küll harva reaalsuseks. Meilt saad “võtmed-kätte” lahenduse nii fotode kui kujunduse näol, küsi hinnapakkumist!

 

Lehitse tootekataloogi internetis:

Toidufoto pildistamine tootepakendile

Toidupoes lihatooteid valides jääb kindlasti silma, et tootepakendil olev toidufoto on pakendi tegelikust sisust visuaalselt atraktiivsem. Toore liha asemel ehib pakendit küpsetatud ja stilisti poolt sätitud valmisroog. Loomset päritolu toidupakendite fotode piirang on, et toote allikat (ehk siis looma ennast) pakendil atraktiivselt kujutada ei saa – kes meist sooviks saada meeldetuletust, et valime söögiks armast tallekest või elurõõmsat roosat siga.

KARNI lihatööstuse tootepakenditelt võib teiste seas leida ka meie stuudios tehtud toidupilte.

Tootepakendile toidufoto pildistamiseks

 1. Otsi loovpartner, kes suudab pakkuda lisaks fototeenusele ka disaini ja toidu stilistika
 2. Veendu, kas stuudiol on olemas valmisolek toitu pildistamiseks küpsetada
 3. Mõned toiduained (näiteks tordid) peavad kuni pildistamise hetkeni olema külmas. Kas teenuse pakkujal on see võimalus olemas?

Meilt võid soovi korral tellida oma toidupakendi täislahenduse – toidufotost ja toidustilistikast alates ja lõpetades pakendi graafilise kujundusega. Võta meiega ühendust ja küsi hinnapakkumine!

toidufoto pildistamine pakendile toidufoto pakendile

Toitufoto stilistika: Krista Kattel.

Reklaamfoto ja tootekataloogi kujundus

Kuidas pildistada tootekataloogi kaanekujunduse jaoks metsaveohaagist Skandinaaviale iseloomulikul mägisel maastikul, kasutades selleks vaid Tartu ümbruse varasügist metsa?

See on üks neist töödest, kus fotograafi ja graafilise disaineri piir jällegi väga häguseks muutub.

Tootekataloogi kaaanele tehtud foto nägi välja selline:

tootekataloogi kujundus

ja väike spikker, kuidas Tartusse mägesid teha

scandic-breakdown2

Tootekataloogi ennast saab lehitseda siin:

Reklaamfoto BlueStar tootekataloogi

Reklaamfotod tootekataloogi

Reklaamfoto pildistamine segistist on keeruline ülesanne peegeldavate pindade tõttu. Ei taha ju ükski klient oma tootekataloogi vaadates näha toote peegeldustelt fotograafi, fotostuudiot või ümbritsevat keskkonda. Segistite pildistamiseks ehitasime fotostuudiosse ajutise seina, kuhu segistid kinnitada ja mille ümber jäi igas küljes ühtlane valge ruum, nii vältisime ebasobivate peegelduste tekkimise reklaamfotol. Lisaks valgel taustal tootefoto pildistamisele tegime hulga emotsioonipilte, kus segistid olid paigutatud ajutiselt loodud “vannitubadesse”.

 

reklaamfoto tootekataloogi

 

Reklaamkataloogi kujundus oli seekord tellitud mujalt ja stuudio ülesandeks oli reklaamiagentuuriga koostöös töötada välja kontseptsioon fotode jaoks. Plaan, mille me välja pakkusime ja mille järgi reklaampilte tootsime, oli järgnev:

reklaamfoto-planeerimine-tootekataloogi

Kogu tootevalik sai pildistatud ühtlasel valgel taustal, et kujunduses oleks neid mugav koos tooteinfoga esitada ja tootelehti küljendades kaoks ära visuaalne müra. Tootekataloogile värskuse ja elu andmiseks pildistasime lisaks valitud toodetest lavastatud reklaamfotod, mis juhatasid sisse vastava tootegrupi tootelehed. Selline kataloog on hea näide, kuidas tootefotosid tehes tuleks korraga arvestada nii valgel taustal pildistatud tootefotodega kui ka lavastatud keskkonnas tehtud reklaamfotodega.

Tootekataloogi loomine ei alga reklaamfotodega

Ideaalis on kataloogi kondikava selleks hetkeks juba valmis kui töö fotograafi kätte jõuab. Sellisel juhul on fotograafil vähem oletamist, et mida kujundaja soovib näha ja fotomaterjali võib toota juba väga konkreetse suunaga. Praktikas juhtub aga tihti nii, et fotograaf ei tea suurest pildist midagi ja kujundaja hakkab fotode järgi otsustama, millise kujunduse sellest kokku annab panna. Selliste olukordade vältimiseks tuleb enne tootmise alustamist fotograafil ja kujundajal koos maha istuda ja täpne plaan paika panna.

Meilt tootefotod või reklaamfotod tellides saad soovi korral võtmed-kätte teenusena ka trükimaterjalide kujundamise, olgu selleks siis tootekataloog, reklaamvoldik, banner või brozüür. Selline lahendus hoiab kindlasti kokku tellija aega, projektijuhtimisele kuluvat energiat ja ka reklaammaterjali tootmise eelarve on paremini kontrolli all.

Kui soovid küsida hinnapakkumist reklaamfotodele või kujundusteenusele, võta meiega ühendust!

reklaamfoto

reklaamfoto-tootekataloogi-04

 

Tootefoto pildistamine

Kui soovid tellida tootefoto pildistamise, võta meiega ühendust, vastame kiiresti!

Tootefoto pildistamine

Tootefoto pildistamise võib laias laastus jagada kaheks – kas heledal ühtlasel taustal nn. kataloogipilt või oskuslikult sobivasse stiliseeritud keskkonda asetatud toode, nn. emotsioonipilt.

Valgel taustal tootefoto on kindlasti eelarvesõbralikum lahendus, sellise seade kokkupanemisel ei kulu palju tööaega ja tooteid võib “kaamera eest läbi lasta” samas ajahulgas rohkem. Valge taustaga tootefoto on parem kasutamiseks kataloogides, kus lehe küljendus nõuab palju tooteid kõrvuti või erinevas suuruses, nii ei lähe kataloogi üldpilt liiga kirjuks. Ühtlasel heledal taustal pilte kasutatakse ka juhtudel, kus toodet ei ole võimalik adekvaatselt keskkonda asetada või hakkab see trükimaterjalides häirima toote omadustest arusaamist.

Väiksemad tooted pildistame stuudios, suuremate ja keerulisemat logistikat vajava töö korral tuleme kohale kliendi juurde.

 

tootefoto

Stilistikaga tootefoto on mõeldud emotsiooni tekitamiseks ja sideme loomiseks vaataja ja päris maailmaga. Levinud palju just toodete puhul, kus emotsiooni tekkimine (või tekitamine) on otsuostuse mõjutamisel olulisel kohal, näiteks luksuskaubad, toit, maiustused, riided. Stilistikaga fotosid kasutatakse ka kataloogides kõrvuti valgel taustal piltidega, tavapärane on näiteks, et ühel lehe poolel on suur stiliseeritud pilt emotsiooni tekitajana ja teisel lehe poolel on hulgaliselt väiksemas formaadis valgel taustal tootefotosid. Arvestama peab, et stilistikaga fotodele kulub tunduvalt rohkem tööaega ja materjale.

Tootefotod vajavad hoolikat järeltöötlust

Tootefoto loomisel on pildistamine alles esimene pool tööst. Tihti tuleb hulk tööd ära teha veel järeltöötluses – värvide korrigeerimine, toote omaduste rõhutamine või tootmis/transpordivigade peitmine. Pole ka haruldane, et teeme arvutis valmis toote prototüüpe, mida päriselt veel ei eksisteerigi, näiteks mööbli puhul ühelt fotolt võetud diivani jalad kleebitakse külge teisele diivanile.

 

tootefoto puhastamine - enne ja pärast

 

Puhtal valgel taustal piltide puhul on oluline enne töö tellimist selgitada, kas fotode taustast eemaldamine on juba fotograafi töö hinna sees või tuleb see lisaks. Olenevalt toote keerukusest ja fotode arvust võib see anda päris arvestatava lisa eelarvereal. Väiksemad tooted saab edukalt pildistada valguslaual või tootepildistamise kuubikus ja lisatööd on vähe, küll aga on palju lisatööd suuremate objektide puhul, näiteks ülaltoodud haagise puhul on järeltöötlusele kuluv tööaeg ca 1 tund.

Tootefoto tellimisel mõtle järgnevale:

 1. Kas toode pildistatakse fotostuudios või kliendi juures? Väiksemad tooted on mõistlik pildistada stuudios, kui toodete hulk on suur või on toote transportimine keerukas, tuleb stuudiotehnika transportida toodete juurde.
 2. Stiliseeritud või valgel taustal? Või äkki mõlemad?
 3. Milleks tootefotot kasutad? Ajalehereklaam, veebileht, tootekataloog? Täpsusta oma ootusi fotograafiga või lase fotograafil eelnevalt konsulteerida kujundajaga / agentuuriga, kes pilte edasi hakkab kasutama. Tellides tootefoto pildistamise meilt, saad soovi korral ka kujundusteenuse st. fotograaf ja kujundaja töötavad käsikäes.
 4. Toode puhtaks ja esinduslikuks!
 5. Pildil ei tohi valetada. Tootefotol ei ole soovitatav kajastada omadusi, mis lisavad olulist lisaväärtust aga mida tegelikult klient komplektis ei saa.

Kui soovid tellida tootefoto pildistamise, võta meiega ühendust, vastame kiiresti!

 

tootefoto

tootefoto3

tootefoto valgel taustal

Ettevõtte esindusfoto pildistamine

Esindusfoto pildistamine ettevõttele. Kui soovid tellida esindusfoto pildistamise, võta ühendust!

Esindusfoto pildistamine

Hea esindusfoto on professionaalne, läbimõeldult teostatud, samas kaotamata siirust ja ettevõtte identiteeti.  Cleveroni esindusfotosid pildistades seadsime rõhu inimestele – ettevõtte moodustavad ikkagi inimesed, mitte masinapark ja ruumid. Eesmärgiks on näidata usaldusväärsust, professionaalsust, samas anda ettekujutust töökeskonnast ja ettevõtte väärtushinnangutest.

Esindusfoto on oma olemuselt lavastus – valgustus, ruumide üldmulje, töökohad jm. on loomulikult päris ja õiged, küll aga hoolikalt kaalutud detailide valiku ja stilistikaga. Tavapärane töökohal olev detailirohkus ja “mugav segadus” paraku esindusfotol ei tööta ja muutub fotot koormavaks. Seetõttu on üpris tavaline, et esindusfoto pildistamiseks ehitatakse ajutine töökoht (töökohad), et neid segavad elemente kõrvale jätta.

Kaasaegse ettevõtte esindusfoto märksõnad võiksid olla:

 1. avarus ja valgus – inimesed töötavad mugavates, avarates ruumides mis on hästi valgustatud
 2. töörõivad – kui tegu on tootva tööstusega, on töörõivad esindusfotol kohustuslik osa
 3. riietuse stilistika – enne pildistamist annab fotograaf (või stilist) soovitusliku juhendi riiete valimiseks. Enamasti soovitakse esindusfotol edasi kanda professionaalsust, samas mugavat nn. “smart casual” stiilis riietust.
 4. Seos ettevõttega peab pildil näha olema. Ettevõtte toode, töörõivad, seinalt paistev logo vms. element, mis kinnitab, et need on päriselt ka selle ettevõtte fotod, mitte pildipangast ostetud.
 5. Usalduse loomine – eesmärgiks on panna pildi vaataja uskuma ja usaldama ettevõtet, et selle nime taga on reaalselt igapäevaselt tööd tegevad inimesed, kes usuvad ettevõttesse ja pakutavasse tootesse / teenusesse.

Esindusfoto on tihedalt seotud kujundusega

Fotode tegemisel tuleb kindlasti vaadata suuremat pilti – mida piltidega edasi kavatsetakse teha, millised on formaadid ja meediumid piltide kasutamiseks. Kui ettevõttel on koostöö kujundaja või agentuuriga, tuleb fotograafil eelnevalt nendega ootuste osas läbi rääkida. Meilt esindusfotot tellides saad lisaks soovi korral tellida ka kujundustööd – reklaamid, tootekataloogid jm. igapäevase reklaamgraafika. Selline “võtmed-kätte” lahendus kindlustab, et fotograaf astub ülejäänud kujundusmeeskonnaga ühes sammus ja tulemus on esmaklassiline.

Esindusfotode tellimiseks võta meiega ühendust, teeme hinnapakkumise ja anname soovitused parima tulemuse saamiseks.

esindusfoto04

esindusfoto01

esindusfoto03

esindusfoto06

Mainefoto pildistamine

Mainefoto toiduainetööstusele.  Kui soovid mainefotot oma ettevõttele, võta ühendust!

Mainefoto usaldusväärsuse tõstjana

Ekspordile suunatud ettevõtte jaoks on mainefoto olulisel kohal usaldusväärsuse tõstmiseks. Tahab ju iga piiritagune tellija teada, kas ettevõte ka tegelikult olemas on, millised on töötingimused ja üldine töökultuur. Mainefoto on sel juhul abiks, pildi (ja miks ka mitte, mainevideo) abil saab anda ülevaate ettevõtte töötajatest, üldisest olukorrast ja tõsta usaldusväärsust kliendi silmis.

Põhjamaa teadmuspõhises ärikultuuris on esindusfoto lisaks näitaja, et väärtustatakse inimesi, sest tegelikult moodustavad ettevõtte tuumiku just nemad, mitte masinapark ja sädelevad seadmed. Audentne esindusfoto lahendab ära ka disaineri igipõlise probleemi – kuidas ettevõtte reklaammaterjale koostades tuua sinna rohkem inimesi ja elu – mitte ainult läikivat metalli ja tehnikat. Klassikaline lähenemine oli pildistada ettevõtte üldvaated ja seejärel osta esinduspildid “ilusatest inimestest” pildipankadest. Sellise lahenduse probleemiks kujunes, et piltidest kadus siirus ja vähegi rohkem kujundusmaterjale näinud vaataja tundis kohe ära, kus on kasutusel pildipanga modellid ja kus on tegelikult ettevõtte enda mainefoto.

Mida arvestada mainefoto tellimisel?

Esindusfoto puhul on oluline näidata ettevõtet kõige paremast küljest, kaotamata samal ajal siirust ja sidet reaalsusega – täielikult lavastatud ruumid, palgatud näitlejad ja kunstlikud olukorrad võivad jätta küll suurepärase mulje, kuid  mainefotona võivad nad pigem kahjulikult mõjuda – hetkel mil huvitatud äripartner või klient otsustab ise kohale tulla. Mõned mõtted mainefotode pildistamiseks.

 1. Fotole kindlasti ka inimesed. Ainult seadmed, ruumid, masinad jätavad väga kummalise, hüljatud mulje. Ettevõtte tegeliku väärtuse loovad töötajad ja seda tuleks ka mainefotol uhkusega eksponeerida. Ja ikka oma töötajad, mitte õe-lellepoega argumendiga, et “tema on fotogeeniline.”
 2. Natuke lavastamist on eeltööna hädavajalik – ruumid korda, töötajatele värskem töövorm, ideaalis koos ettevõtte sümboolikaga. Fotograaf lahendab ära ruumi valgustuse oma tehnika ja oskustega, sellega üldiselt muret ei ole.
 3. Ärisaladuste peitmiseks või tehniliste lahenduste rõhutamiseks juhi fotograafi tähelepanu juba eelnevalt – mida tohib pildistada, mis on oluline, mis mitte.
 4. Hea, kui fotograaf konsulteerib eelnevalt ettevõtte reklaame tootva kujundajaga ootuste osas. Meilt esindusfoto tellides saad soovi korral ka kujundusteenuse – st. fotograaf oskab juba pildistades mõelda, kuidas fotod kasutust leiavad.

Palju maksab mainefoto pildistamine?

Ühte konkreetset numbrit öelda ei saa, iga projekt on erinev. Millega peab töö tellimisel arvestama:

 1. Fotograafi päevatasu, lisanduvad kulud transpordile, ajakulu hilisemale fototöötlusele ja vajadusel eritöötlused.
 2. Pildistamisele kaasatakse ka jumestaja, fotograafi assistent vm. vajaminev tugimeeskond.
 3. Tööseisak – pildistamise ajal ei tee töötaja tööd, ka seda tuleb mainefoto tootmiskuluna arvestada.

Küsi meilt mainefoto pildistamise hinnapakkumine, vastame kiiresti!

mainefoto

mainefoto

mainefoto

mainefoto

Turundusvideo filmimine ja montaaz

Turundusvideo filmimine ja videmontaaz. Weimeri turundusstrateegias on videoturundus tähtsal kohal. Tootsime neile selleks tarbeks metsaveohaagiste eeliseid tutvustavad videoklipid.

Turundusvideo filmimine algab planeerimisega

Kui on plaan kasutada Youtube (ja teisi videoportaale) oma turunduses, soovitan materjali tootja e. turundusvideo filmija kaasata juba planeerimisfaasis. Enne video filmimist on vaja paika saada hulk tehnilisi ja organisatoorseid küsimusi. Mõned asjad, millele tuleks mõelda (või lase see meil ära teha):

 1. Turundusvideo tekstid. Tõenäoliselt on turundusplaan materjale levitada väljaspoole Eestit, st. vaja on tõlgitud ja sihtturule sobiva kõlaga tekste. Tekste ei tohiks lasta tõlkida juhuslikul tõlkebürool vaid selleks tuleks leida inimene või ettevõte, kes tegeleb ekraanile kirjutamisega e. screenwriting’uga. (meie kasutame sihtturule orienteeritud vabakutselisi kirjutajaid oDeski vahendusel).
 2. Video jaoks sobiva võttepaiga otsimine võib mõnikord olla korralik väljakutse. Siseruumides tuleb jälgida valgustust, helireostust, üldist ruumi esteetikat ja sobivust teemaga, õues flmides tuleb kõige rohkem muresid seoses salvestusse kostuva taustamüra, juukseid sasiva tuule ja ereda päikesega – ehk siis loodusega.
 3. Sobiva näitleja leidmine on väga oluline soovitud meeleolu loomiseks. Alati võib selle osa teha ära ka oma jõududega st. ettevõtte seest leida talent, samas aitab professionaalse näitleja kaasamine kokkuvõttes kokku hoida kulusid (produktsiooniaeg lüheneb) ja suure tõenäosusega näeb turundusvideo pärast ka parem välja. Nb! Näitlejale tekstid kätte vähemalt 3 päeva enne võtteid, kohapeale tulles on tal juba tekstid peas, mitte ei kulutata ülejäänud meeskonna aega tekstide õppimisele!
 4. Grimm on kohustuslik, ka meestele. Meil on võtetel kaasas jumestaja, kes regulaarselt võttepäeva jooksul kohendab filmitavate välimust.
 5. Videomontaaz, eriefektid, graafika. Mida rohkem eelnevalt ära planeerida, seda kiiremini läheb hiljem  montaaz.

Kaasa turundusvideo tootja planeerimisfaasis, nii on tulemus parem ja ootamatud kulud kontrolli all.

Turundusvideo ekraanigraafika

Weimeri videodes kasutasime ekraanigraafikana neile varasemalt pildistatud tootefotosid.

weimeri turundusvideo graafika

Küsi hinnapakkumist

Top