Tootefoto

tootefotoTootefoto pildistamise kogemust on meil üle 10 aasta – see annab kindluse lubada, et saad väga hea tulemuse.

[su_spacer size=”20″]

[su_button style=”flat” center=”yes” size=”4″ radius=”3″ url=”#section-contact” background=”#F1C40F” color=”#fff” icon=”icon: arrow-down”]KÜSI HINNAPAKKUMIST[/su_button]

[su_spacer size=”40″]

Tootefoto valgel taustal

[su_row][su_column size=”2/3″]

Rääkides tootefotost, mõeldakse enamasti ühtlasel valgel taustal pilti. Kuigi tootefotoks võib tegelikult nimetada igasugust fotot, oleme kommunikatsiooni lihtsuse huvides jäänud selle kuvandi juurde – tootefoto on ühtlasel valgel taustal või taustast välja lõigatud (läbipaistva taustaga) ühtlase valgustusega toote omadusi tutvustav foto.

Valgel taustal või taustast välja lõigatud kõlab esmapilgul väga sarnasena, kuid tegelikult on tööprotsessis, ajakulus ja sealt tulenevalt ka eelarves erinevused. Kumb variant tootefotost Sulle sobivam on, sõltub juba pildi kasutamise eesmärgist, kokkuvõtlikult on erinevus järgnevas:

[/su_column][su_column size=”1/3″]

tootefoto mööblist[/su_column][/su_row]

[su_spacer size=”40″]

[su_row][su_column]

Valgel taustal tootefoto

tootefoto valgel taustal

pildistamisel on seadistatud objekti taust valgeks ja lõpptulemuseks on pilt, kus toode on valgel taustal. Kui selline pilt panna kujunduses mõnda teist värvi tausta peale, jääb tootefotol olev valge taust ka näha. Niikaua, kui on plaan kasutada fotosid ainult valge taustaga kujunduses, näiteks tootekataloogid, e-poed, pole see probleemiks, fotol olev valge värv on kujundusega sama.

[/su_column][su_column]

Läbipaistval taustal tootefoto

tootefoto läbipaistval taustal

pildistamise faasis ei ole valge taust oluline, järeltöötluses lõigatakse objekt välja ja seejärel võib toote asetada juba ükskõik millisele taustale, mustrile või teisele fotole. Kuna väljalõikamine on täiendav ajakulu, soovitame seda kasutada olukordades kus a) toodet ei ole logistiliselt või tehniliselt võimalik valgel taustal pildistada või b) on juba eelnevalt teada, et toodet kasutatakse lisaks valgele taustale ka teist värvi taustade peal.

 

[/su_column][/su_row]

Suured ja väikesed tootefotod

[su_row]

[su_column size=”1/3″]

tootefoto ja välja lõigatud foto[/su_column]

[su_column size=”2/3″]

Väikesed tooted  pildistame enamasti stuudios, sõltuvalt tootest ja asukohast pole see siiski alati kõige otstarbekam ja vajadusel sõidame stuudiotehnikaga kohale tellija juurde. Kui tooteid on väga palju või on tegu suurte, raskete objektidega, on kokkuvõttes lihtsam tellida meid enda juurde kui organiseerida transport stuudiosse.

Näiteks suuremat mööblit käime tihti pildistamas just tootjate juures kohapeal, leiame laos või tootmisruumides nurga kus pildistamine toimuda saaks. Ruumi üldvalgustus ei ole pildistamise jaoks oluline, võtame kaasa oma valgustuse. Reeglina võib oleda, et kehvasti valgustatud ruum on meile tööks parem kui päikesevalgusega ere ruum. Siin pildil kujutatud Askala mööbel sai üles pildistatud nende tootmishoones ja hiljem taustast välja lõigatud.

[/su_column][/su_row]

[su_spacer size=”40″]

Stiliseeritud tootefoto

[su_row][su_column size=”2/3″]

Lisaks tavapärasele valgel taustal tootefotole soovitame mõelda ka stiliseeritud fotolavastuse peale. Sellisel juhul asetatakse toode lavastatud keskkonda, tekib kontekst ja vaataja saab paremini aru toote kasutusvõimalustest.

Stiliseeritud tootefoto lavastamiseks peab alati eelnevalt küsima, kui palju (ja kui detailselt) soovitakse toodet keskkonda asetada. Näiteks oli meil päring disainprillide pildistamiseks, kus sooviti “Vanem meesterahvas istub lennukis ja loeb ajalehte”. Esmapilgul lihtne pildikontseptsioon muutub keeruliseks projektiks, kuna reisilennuki ja seal pildistamisvõimaluse organiseerimine lennuväljal (koos jumestaja, modelli ja assistendiga) on juba mahukas ettevõtmine kokkulepete saavutamise etapis.

Stiliseeritud tootefoto aitab hästi tuua värskust tootekataloogi, tihti alustatakse uut teemablokki ühe nn. emotsioonifotoga, millele järgnevad valgel taustal tootefotod. Stiliseeritud fotosid oleme tellijaga kommunikatsiooni lihtsustamiseks nimetanud ka reklaamfotoks.

[/su_column][su_column size=”1/3″]

tootefoto[/su_column][/su_row]

[su_spacer size=”40″]

Palju maksab tootefoto?

Tootefoto hinda mõjutavad mitmed tegurid ja täpse eelarve saame öelda, kui täpsustad meile detailid. Hinda mõjutavad näiteks:

[su_row][su_column size=”1/3″]

[su_service title=”Kogus” icon=”icon: arrow-circle-right” icon_color=”#cdcdcd” size=”26″]Rohkem tooteid pildistades on hind toote kohta alati odavam  kuna haldusele lisanduv aeg ei ole märgatav pildistamisprojekti üldisest ajakulust.[/su_service]

[/su_column][su_column size=”1/3″]

[su_service title=”Suurus” icon=”icon: arrow-circle-right” icon_color=”#cdcdcd” size=”26″]Väikesed tooteid saab üldjuhul pildistada kiiremini ja neid on lihtsam ka transportida. Väga suured tooted nõuavad juba erilahendusi liigutamiseks. [/su_service]

[/su_column][su_column size=”1/3″]

[su_service title=”Asukoht” icon=”icon: arrow-circle-right” icon_color=”#cdcdcd” size=”26″]Stuudios pildistamisel ei lisandu meie tööajale transpordikulu. Küll aga pead arvutama, kumb tuleb odavam, kas transportida tooted meile või kutsuda meid enda juurde. [/su_service]

[/su_column][/su_row]

[su_row][su_column size=”1/3″]

[su_service title=”Välja lõigatud või mitte” icon=”icon: arrow-circle-right” icon_color=”#cdcdcd” size=”26″]Taustast väljalõigatud tootefotode puhul lisandub täiendav ajakulu lõikamisele, sõltub toote keerukusest.[/su_service]

[/su_column][su_column size=”1/3″]

[su_service title=”Materjal” icon=”icon: arrow-circle-right” icon_color=”#cdcdcd” size=”26″]Peegeldava pinnaga tooted on keerulisemad (ja ajamahukamad) kui mittepeegelduva pinnaga. Riided nõuavad lisaaega voltide-kortsude silumiseks[/su_service]

[/su_column][su_column size=”1/3″]

[su_service title=”Järeltöötlus” icon=”icon: arrow-circle-right” icon_color=”#cdcdcd” size=”26″]Mõni toode vajab hiljem arvutis rohkem “järele aitamist”, mõni vähem. Erisoovid ja täiendavad töötlused on tehtavad ja lisavad projektile tööaega. [/su_service]

[/su_column][/su_row]

[su_spacer size=”40″]

Tootefoto hind

[su_row][su_column size=”2/3″]

Püsiklientidega töötame kokkuleppel ajakulu arvestusega. Regulaarsetel pildistamistöödel oleme kokku leppinud, et esitame tööde eest arve kord kuus kulunud tööaja järgi – see aitab vältida pidevaid hinnaläbirääkimisi toodete pildistamise ja töötluse erisoovide osas. Loomulikult nõuab selline koostöövorm usaldust ja meil on hea meel tõdeda, et oleme oma püsiklientide usalduse välja teeninud.

Ühekordsed tootefoto pildistamised on enamasti tükihinnaga (eeldusel, et projekt on selgelt piiritletav), orientiiriks võib anda väikeste koguste ja lihtsate fotode puhul ca 15-20€/toode, suuremate koguste korral 5-10€/toode.

Mida rohkem tooteid korraga pildistamisele tuleb, seda odavamaks muutub hind toote kohta – näiteks 1 või 3 toote pildistamine on meile praktiliselt sama ajakuluga, kuna eel-ja järeltöö hulk on suurem pildistamisele kuluvast ajast endast.

Teine oluline faktor tootefoto hinna kujunemisel on kaasatavad lisavahendid. Näiteks toidu pildistamise puhul on üpris tavapärane kaetud laua pilt, st. lisaks konkreetsele tootele on laual rikkalikult (küll taustal ja mitte domineerivalt) teisi toiduaineid. Sellise pildi loomine tähendab meile alati külastust toidupoodi ja täiendavaid lisakulutusi.

Küsi hinnapakkumist, anname täpse vastuse!

[/su_column][su_column size=”1/3″]

[/su_column][/su_row]

[su_spacer size=”40″]

[su_button style=”flat” center=”yes” size=”4″ radius=”3″ url=”#section-contact” background=”#F1C40F” color=”#fff” icon=”icon: arrow-down”]KÜSI HINNAPAKKUMIST[/su_button]

[su_spacer size=”40″]

Tootefoto vajab järeltöötlust

[su_row][su_column]

Sõltuvalt tootest vajab iga toode erinevat järeltöötlust – olgu selleks üleliigsete peegelduste eemaldamine, kangasmaterjalide silumine või transpordidefektide eemaldamine. Mõnikord valmib järeltöötluse käigus ka täiesti uus toode – kokku pandud erinevate tootefotode detailidest või värve ja omadusi muutes. Heaks näiteks on pehmemööbel, kus ühte mudelit erinevate kangatoonidega ei pea kõiki ükshaaval üles pildistama vaid toonimise saab hiljem ära teha töötluse käigus.

[/su_column][su_column]

Kõige regulaarsem tootefoto järeltöötlus on kahtlemata taustast puhastamine. Harva on toode ja ümbritsev keskkond ideaalne ja ei vaja täiendavaid töötlusi, enamasti tuleb puhastada varje, kriime, peegeldusi, seadistada tausta ja toote värvibalanssi. Üks ilmekas näide tootefoto enne ja pärast piltidest alljärgnevalt, sellise pildi tegemisel kulub ettevalmistustöödeks, pildistamiseks ja töötluseks kokku orienteeruvalt tööpäeva jagu aega.

[/su_column][/su_row]

 

[su_spacer size=”40″]

Tootefoto e-poodi

Pildistame tootefotod e-poodidesse ja ülemaailmsetesse ostu-müügikeskkondadesse, näiteks Amazon ja E-bay. Suurtes e-kaubamajades võib toote edu või ebaedu sõltuda pisikestest detailidest pildil, mida on väga raske ette ennustada. Selleks, et sellist peenhäälestust edukalt teha, on ühest tootest vaja erinevaid pilte, näiteks valgel tasustal paigutatud erinevalt, nagu alltoodud näidisel.

tootepildid amazoni

Oskad aimata, milline neist fotodest töötab kõige paremini? Tihti ei oska sellele vastata esimese hooga ka meie tark mõte on teha hulk erinevaid variatsioone ja neid omakorda A/B testiga üksteise vastu testida st. lisada sama toode erinevate piltidega ja mõõta, millisel läheb edukamalt. Üllatuslikult võib väike muudatus fotos muuta läbimüüki kordades.

[su_spacer size=”40″]

Tootefoto võib olla arvutis loodud

[su_row]

[su_column]

Ühe lahendusena pakume oma klientidele ka arvutis “joonistatud” tootefotosid – 3d visualiseerimine. Küllalt on olukordi, kus traditsioonilise foto kasutamine on võimatu või mitte väga otstarbekas – olgu selleks alles arendusjärgus olevad tooted, liiga suured tooted või vajadus füüsikaseadustele mittealluva olukorra järele. Sellistes olukordades saab vajadusel pildid koostada 3d programmi abil ja sealt välja salvestada.

Arvutis loodud tootefotol on mitmeid eeliseid – täiuslik kontroll olukorra üle – valgus, materjalid, kõik on perfektne. Pigem tuleb selliste tööde puhul vaeva näha ebakorrapära ja pisikeste varieeruvuste loomiseks, et lõpptulemus ei jääks liiga steriilne ja vaatajale mitteusutav. Kui tavapärases tootepildistamises on püüdlus perfektsuse poole, siis arvutis tehtud piltidel on perfektsus juba algusest peale, pigem peab usutavuse saavutamiseks natuke segama sisse ebakorrapära.

[/su_column]

[su_column]

tootefoto 3d

[/su_column][/su_row]