360 kraadi tootefoto tõstab müüki

Kui Sinu e-poes on juba head tootefotod ja otsid võimalust külastaja tähelepanu jätkuvaks köitmiseks, siis on 360 kraadi pöörlevad fotod loogiline jätk.  Selline foto annab parima kahest meediumist – fotost ja videost. 360 kraadi tootefoto annab vaatajale võimaluse tutvuda tootega iga nurga alt, samas puudub videole omane pealesunnitud tempos edasiliikumine – toote keeramist kontrollib külastaja ise. Erinevad internetiturunduse ja e-kaubandusega tegelevad agentuurid kinnitavad nagu ühest suust – 360 kraadi pöörlevad tootefotod on ülimalt edukad müügikäibe suurendajad. Paljud allikad on välja käinud numbreid 10-40% müügi suurenemisest, loe näiteks CXL blogist (ing.keeles), kus väidetakse, et

Tooted 360 kraadi vaatega saavad vähemalt 10%, mõnikord ka  30-40% kõrgema läbimüügi kui ainult pildiga tooted

Vahe on muljetavaldav. Seda enam, et sellise pöörleva tootefoto tegemine ei ole märkimisväärselt kulukam tavafoto tegemisest ja tehnilised lahendused kodulehele lisamiseks on valmismoodulitena olemas.

360 tootefoto e-poodi

Põhiline argument e-poest ostu tegemata jätmisel on külastajate soov toodet päriselt näha. Millised on materjalid, kui suur on toode, milline ta teiselt poolt välja näeb? 360 kraadi foto pakub kõige lähimat võimalust päris toote kogemiseks.

E-poodi keerleva pildi lisamiseks on võimalusi mitu – animeeritud gif failina, videofailina või spetsiaalse, hiirega liigutatava mooduli abil (nagu siin lehel). Levinud e-poe platvormide jaoks on olemas tasuta 360 moodulid, mis selle töö automaatselt enda kanda võtavad. Meie soovitus on 360 kraadi fotode jaoks kasutada eraldi veebiteenust ja nende vahendusel genereerida pöörlevad pildid. Selle soovituse taga on sajad töötunnid erinevate veebisüsteemide loomisel ja lahenduste katsetamisel.

360 kraadi tootefoto tehniline lahendus

Oma põhiolemuselt ei ole 360 kraadi tootefoto fail midagi müstilist – tegu on tavaliste pildifailide koguga, kus iga järgneva pildi peal on toodet veidi keeratud kuni täisringi saavutamiseni. Selleks, et selline pildijada muutuks hiirega liigutatavaks interaktiivseks fotoks, on kodulehele või e-poodi vajalik täiendav pistikprogramm (plugin) või lisakood.

Kõigile levinud e-poe platvormidele on olemas moodulina valmislahendused 360 kraadi tootefotode liidestamiseks, lisaks pakuvad piltide majutajad ka omi pistikprogramme või koodilahendusi piltide lisamiseks. Meil on valmisolek ja tehniline võimekus e-poele vajalike koodilisade paigaldamisel, et 360 kraadi tootefotod töötaksid täiuslikult. Tehnilised lahendused on mugavad ja peale kiiret instruktsiooni on iga veebipoe haldaja võimeline keerlevaid pilte ise kodulehele lisama.

Palju maksab 360 kraadi tootefoto pildistamine?

 

360 foto muuseumi virtuaalgiidis kasutamiseks.  Selline lahendus lubab külastajal vaadata pilti iga nurga alt ja seda oma soovi järgi keerata.
Toodete kogus
Rohkem tooteid pildistades on hind toote kohta alati odavam kuna transpordile, haldusele ja ettevalmistustele lisanduv aeg ei ole märgatav pildistamisprojekti üldisest ajakulust.
Järeltöötluse hulk
360 kraadi tootefoto puhul tuleb järeltöötluse hulk viia miinimumini, ühe 360 pildi tegemine tähendab 8-64 eraldiseisvat fotot st. töötlust vajava materjali hulk on kordades suurem kui tavafoto puhul
Toestamise vajadus
Esemed, mis vajavad täiendavat toestamist (ja selle hilisemat peitmist järeltöötluses) on alati keerulisemad, kui iseseisvalt püsivad objektid.
Kaadrite arv pöördes
Pöörleva pildi võib teha 4-8-16-32-64 kaadriga, mida rohkem kaadreid, seda sujuvam liikumine aga samas tõuseb koos kaadrite arvuga töö maht ja faili suurus. Katseta siin lehel trükimasina ja tugitooli keeramist, üks neist on 16 kaadriga pildistatud, teine 64 kaadriga.

Küsi hinnapakkumist