Product photography360 photoFood photographyEsindusfoto

Product photography

Product photography and advertising photography services in Tartu, Estonia. Product photos are usually on clear white background and communicate the features of the product. In advertising photography objects are placed to enviroment, with story and interaction. We produce product photos for e-commerce and catalogues, stylized advertising photos for print and web. Shooting can take place in our studio or on location, from tiny to very large objects.

0012_empak 170215travelersfriendbluestar-tootefotoscanidc-reklaamfotomuinasmoobel

360 degrees rotating photos

360 degrees rotating photos are effective in boosting e-commerce sales. Images are created by taking a series of pictures with a product on a turntable and can be rotated by website visitor.

360 photos are photographed on a seamless white background. The weight of the objects can reach 100kg.

We offer 360 photo service from creating the photos to adjusting your website to accept 360 spins.

Food photography

Toidu pildistamiseks on fotostuudios olemas vajalik sisustus ja oskusteave. Toidufoto nõuab lisaks heale fotograafitööle ka toidustilisti abi kompositsioonide ettevalmistamisel ja “silmadega söödavaks” muutmisel. Soovi korral valmistame toortootest valmistoidu ja leiame toimiva stilistika, keskkonna ja rekvisiidid. Meie tehtud toidufotosid leiab nii reklaamides, menüüdes kui ka toidupakenditelt. Ühesõnaga, katame pildistamiseks laua, head isu!

001_karni069_eltimg_4202p5050814img_411020160608-img_5982

Esindusfoto

Pildistame esindusfotod ettevõtetele. Pildid töötajatest, tootmine ja seadmepark, üldine elu-olu.

LOE VEEL ESINDUSFOTOST või KÜSI PAKKUMIST