Esindusfoto

Esindusfoto pildistamine ettevõttele. Kui soovid tellida esindusfoto pildistamise, võta ühendust!

Esindusfoto pildistamine

esindusfoto

Hea esindusfoto on professionaalne, läbimõeldult teostatud, samas kaotamata siirust ja ettevõtte identiteeti.  Cleveroni esindusfotosid pildistades seadsime rõhu inimestele – ettevõtte moodustavad ikkagi inimesed, mitte masinapark ja ruumid. Eesmärgiks on näidata usaldusväärsust, professionaalsust, samas anda ettekujutust kaasaegsest töökeskonnast ja ettevõtte väärtushinnangutest.

Esindusfoto on oma olemuselt lavastus – valgustus, ruumide üldmulje, töökohad jm. on loomulikult päris ja õiged, küll aga hoolikalt kaalutud detailide valiku ja stilistikaga. Tavapärane töökohal olev detailirohkus ja “mugav segadus” paraku esindusfotol ei tööta ja muutub fotot koormavaks. Seetõttu on üpris tavaline, et pildistamiseks kohandatakse ajutine töökoht (töökohad), et neid segavad elemente kõrvale jätta.

Esindusfoto on oma olemuselt lavastus hoolikalt kaalutud detailide ja stilistikaga.

esindusfoto

Kaasaegse ettevõtte esindusfoto märksõnad:

  1. avarus ja valgus – inimesed töötavad mugavates, avarates ruumides mis on hästi valgustatud
  2. töörõivad – kui tegu on tootva tööstusega, on töörõivad esindusfotol kohustuslik osa
  3. riietuse stilistika – enne pildistamist annab fotograaf (või stilist) soovitusliku juhendi riiete valimiseks. Enamasti soovitakse esindusfotol edasi kanda professionaalsust, samas mugavat nn. “smart casual” stiilis riietust.
  4. Seos ettevõttega peab pildil näha olema. Ettevõtte toode, töörõivad, seinalt paistev logo vms. element, mis kinnitab, et need on päriselt ka selle ettevõtte fotod, mitte pildipangast ostetud.
  5. Usalduse loomine – eesmärgiks on panna pildi vaataja uskuma ja usaldama ettevõtet, et selle nime taga on reaalselt igapäevaselt tööd tegevad inimesed, kes usuvad ettevõttesse ja pakutavasse tootesse / teenusesse.

Esindusfoto muudab ettevõtte inimlikuks

Ajad, kus ettevõtte nägu oli hoolikalt viimistletud fassaad, on möödas. Märksõna B2B (business to business) asemel tõstab pead uus mõttemall, h2h (human to human), st. enam ei tellita töid või küsita pakkumisi anonüüselt suurettevõttelt vaid seal töötavalt inimestelt. Esindusfoto töötajatest aitab seda parandada ja tekitada ettevõttele inimliku näo. Ettevõtted, kus kontakt kliendiga ja suhtlemine inimese tasemel on oluline, on seda ka juba ammu märgatud. Võibolla esimene valdkond, mis meelde tuleb, on kinnisvarafirmad, iga maakler on näo ja nimega inimene, mitte hammasratas suures masinavärgis. Usalduse müümine käib inimeste vahel, mitte inimese ja suure ettevõtte tehinguna.

Ajad, kus ettevõtte nägu oli hoolikalt viimistletud fassaad, on möödas.

Esindusfoto ja visuaalne identiteet

Fotode tegemisel tuleb kindlasti vaadata suuremat pilti – mida piltidega edasi kavatsetakse teha, millised on formaadid ja meediumid piltide kasutamiseks. Kui ettevõttel on koostöö kujundaja või agentuuriga, tuleb fotograafil eelnevalt nendega ootuste osas läbi rääkida. Meilt tootefotot või esindusfotot tellides saad lisaks soovi korral tellida ka kujundustööd – reklaamid, tootekataloogid jm. igapäevase reklaamgraafika. Selline “võtmed-kätte” lahendus kindlustab, et fotograaf astub ülejäänud kujundusmeeskonnaga ühes sammus ja tulemus on esmaklassiline.

Fotode tellimisel on oluline suure pildi nägemine – mida tehakse tehtud fotodega edasi, kas piltide visuaalne keel on ettevõttele sobiv?

esindusfoto

Palju maksab esindusfoto?

Esindusfoto hinda mõjutavad väga palju tegurid – kus toimub pildistamine, kui suur on ettevõte, millised on soovid pildistamisele ja järeltöötlusele. Suurtes paljude üksustega ettevõtetes oleme käinud pildistamas 2-4 päeva järjest, et kogu tootmine, protsessid ja võtmepersonal kaadrisse püüda. Kõige odavam on esindusfoto pildistamine stuudios portreedena, küll aga on sellel ka kõige vähem ettevõtte isikupärast nägu, seetõttu soovitame, kui vähegi võimalik, teha pildistamine ettevõttes kohapeal. Lisaks inimestele saab pildile püüda tootmise, ruumid, seadmed jm. mis uutele klientidele võiks huvi pakkuda.

Isikupärased esindusfotod sünnivad ettevõttes kohapeal, mitte fotostuudios

Esindusfotode tellimiseks võta meiega ühendust, teeme hinnapakkumise ja anname soovitused parima tulemuse saamiseks.

Similar Posts