Mis on 3D visualiseerimine?

3D visualiseerimine on spetsiaalse 3D programmi abil kujutiste loomine. Piltide loomiseks joonistatakse programmis soovitud objekti joonised, määratakse ära materjalid, valgus, seadistatakse keskkonna parameetrid ja salvestatakse (renderdatakse) seejärel välja valmis pilt. Oskuslikult tehtud 3D pilti on väga raske eristada fotost ja vaataja ei pruugi teadagi, et pilt on “arvutis tehtud”.

3D visualiseerisel on 2 suurt eelist traditsioonilise foto ees, nimelt:

Kuluefektiivsus

3D pildi kasutamine on mõistlik olukordades, kus eeltöö päris foto loomiseks oleks mahukas. Näiteks sisustuskataloog hulga erinevate interjööride sisustusega. Kõigi sisustusvaadete lavastamine koos stilistikaga oleks meeletu kogus tööd – kümnete ruumide dekoreerimine, mööbli paigutus, transport jne. 3D visualiseerimisega saab selle töö tõenäoliselt poole väiksema eelarvega.

Eel-visualiseerimine

Väga levinud kinnisvara puhul aga võimalik kasutadaka ka kõikjal mujal. Prototüüpide visualiseerimine või alles tootmisjärgus oleva toote müügimaterjalide loomiseks vajalike piltide koostamine jooniste põhjal. Hea võimalus “turgu testida” tootega, mida päriselt veel ei olemas ei ole.

3d visualiseerimine

3D visualiseerimine jooniste või piltide järgi

Enamus töid visualiseerimiseks oleme teinud jooniste või CAD mudelite järgi – see tähendab, et olemas on juba digitaalne materjal ja objektide täiendav mõõdistamine ei ole vajalik. Samas on mõningate tööde puhul vajalik lisaks ka mõõtmine, et selle põhjal teha tööjoonised mudeli valmistamiseks. Mõõdistamine tähendab alati täiendavat ajakulu ja sõltub objekti keerukusest.

Eriolukordades on võimalik kasutada ka 3D skänneerimist või fotogrammeetriat- objekt pildistatakse paljude erinevate nurkade alt ja arvuti koostab fotomaterjali põhjal 3D mudeli. Arvestama peab küll, et selline mudel ei ole alati perfektne ja see tehnika sobib pigem ülimat täpsust mittevajavate objektide digitaliseerimiseks.

Pildistamist kasutame tihti lisaks ka pinnatekstuuride loomiseks. Realistliku lõpptulemuse saavutamiseks ei ole alati mõtet kõike arvutis kunstlikult toota – oskuslik pildimaterjali kasutamine 3D mudeli pinnamaterjalidena säästab tööaega ja annab parema lõpptulemuse.

3d visualiseerimine

Palju maksab 3D visualiseerimine?

3D visualiseerimise hinna määravad järgnevad komponendid:

Objekti detailsus
Iga detail tähendab lisanduvat tööaega objektide joonistamiseks. Lihtsaid vorme on odavam visualiseerida kui paljude pisidetailidega objekte.
Fotorealism
Kui oluline on fotorealism? Fotorealistliku kujutise loomine võtab alati rohkem aega, reaalsuse tunde annavad pisidetailid ja varieeruvus, mida arvutigraafikal tavapäraselt ei ole.
Pildi/animatsiooni maht
Valmis pildi salvestamine (renderdamine) võib võtta tunde, 10 sekundi animatsiooni jaoks on vaja näiteks 250 kaadrit, kokku tähendab see juba väga pikka tööaega arvutile.

 

 

 

Küsi hinnapakkumist

Top