Reklaamfoto pildistamine tootekataloogide, reklaamide ja ettevõtte turundusmaterjalide tarbeks. Stuudio.com fotostuudiol on reklaamfotode pildistamise ajalugu üle 10 aasta – selle kogemuse põhjal julgeme Sulle lubada, et saad meilt väga head reklaampildid – küsi pakkumist!

Mis on reklaamfoto?

Reklaamfotoks võib põhimõtteliselt nimetada iga fotot, küll aga oleme fotostuudios teinud tellijale lihtsuse huvides selge erinevuse – tootefoto on valgel taustal pildistatud toode, reklaamfoto puhul on tegu lavastatud keskkonnaga – toode on loomulikus ruumis koos ümbritsevaga. Kõige lihtsamini tuleb erinevus välja alljärgnevatel fotodel:

reklaamfoto

Kui tootefoto puhul on eesmärgiks objektist võimalikult hea ülevaate saamine, siis reklaamfotol ei ole see primaarne. Nagu ka juuresolevatelt piltidelt näha, saab objekti detailidest paremini aru tootepildilt, reklaamfotol on pildi rõhk suunatud mujale.

Teine võimalus eristamiseks on pildi fookus – kas pildil näidatakse ainult ühte konkreetset toodet või tootegruppi? Näiteks alljärgnev tootepilt kvalifitseerub pigem reklaamfotoks, kuigi on valgel taustal.

reklaamfoto

Nagu eelnevast ka hästi näha, on reklaamfoto ja tootefoto vahel väga hägune piir ja tõttöelda ei ole selle piiri tõmbamine tihti ka võimalik.

Reklaamfoto jutustab lugu

Reklaamfoto juures on oluline emotsioon ja lugu. Kuidas seda toodet kasutatakse, kes teda kasutab, kus seda kasutatakse? Hea foto vastab neile küsimustele ja jutustab väikese loo. Üleval toodud näites pildistasime metsaveohaaguseid Tartu firmale Scandicon. Looks on kuvand põhjamaisest tootjast, kelle tooted on testitud ja kasutuses keerulistes oludes – mägisel skandinaavia maastikul. Kui valgel taustal fotot vaadates saab detailselt aru toote omadustest aga mitte taustaloost, siis looduses tehtud pilt paneb toote konteksti ja aitab vaatajal kaugemale mõelda.

Reklaamfoto pildistamine

Iga reklaamfoto vajab omanäolist keskkonda – olgu selleks mööbel, metsaveohaagised või aksessuaarid. Reklaamfoto pildistamisel ongi põhiliseks hinda kujundavaks komponendiks just keskkonna loomine – kas kasutame ära juba olemasolevaid kohti või hakkame looma täiesti uut. Kõige eelarvesõbralikum on alati kasutada olemasolevaid kohti, vajadusel dekoreerides või arvutis järeltöötluse käigus neid parandades. Arvestama peab siiski, et see ei ole alati kõige paindlikum lahendus ja mõnikord on mõistlik luua täiesti uued võttekohad – kas ehitada füüsiliselt või luua arvutis 3D programmi abil.

 

Reklaamfoto hind

Reklaamfoto loomine on alati rätsepatöö ja valmiskujul hinnakirja olemas ei ole. Siit mõned komponendid, millest koosneb pildi hind:

Kogus
Rohkem tooteid pildistades on hind ühe toote kohta kindlasti odavam.
Suurus
Metsaveohaagist on raskem pildistada kui lipsunõela. Kogu kaupade liigutamisega kaasnev logistika
Asukoht
Stuudios pildistamine on eelarvesõbralikum kui fotolavastuse tegemine looduses või vanalinna hotellis.
Modellid
Kas pildil peab olema inimene või mitu? Võibolla on vaja leida hobune ja pärsia kass? Modellide organiseerimine võib erisoovide puhul muutuda väga keeruliseks.
Lavastus
Kui palju kasutatavast ruumist ja detailidest on juba olemas, kui palju tuleb luua? Kas ehitame elutoa või kasutame mõnda päris ruumi?
Tellija osalus
Mõni tellija teeb eeltöö ja stilistika ise, mõnele pakume võtmed-kätte lahendusena ruumi, modelli, lavastuse ja stilistika stuudio poolt.

 

Küsi hinnapakkumist

Top