Menüü pildistamine restoranile Muru

Menüü pildistamine Gardest aianduskeskuses asuvale restoranile Muru. Toitude pildistamine on stuudio igapäevategevuseks juba aastaid ja enamasti leiabki see teenus kasutust just restoranide veebimenüüdes ja sotsiaalmeedias toidufotode jagamiseks.

menüü pildistamine

Menüü pildistamisele võib läheneda mitmeti – luua täiesti uusi lavastatud keskkondi või kasutada restorani enda pakutud interjööri. Mõlemal lähenemisel on omad eelised ja puudused, vaatame mõningaid:

Restoran Muru puhul sai valitud pildistamine kohapeal, fotode eesmärk oli pigem olla täiendavaks materjaliks sotsiaalmeedia postitustele st. suuremahuline lavastus ei oleks eelarve mõttes olnud mõistlik.

Stilistika poolelt on kohapeal pildistamine kindlasti keerulisem, küll aga saab toidud kiiremini pildile ja üldine töö maht sellega ka väiksem. Antud restorani puhul oli võrratuks lisaks samas hoones asuv Gardesti aianduskeskus, kus pildistamiseks vajalikke rekvisiite laenata oli võimalik.

menüü pildistamine

Lisaks menüü pildistamisele sai pildistatud ka restorani interjöör. Tavapäraselt hoiame sellised tööd lahus, aga antud näite puhul oli jällegi tegu pigem täiendava materjaliga põhitellimusele.

menüü pildistamine

Toidustilistika menüü pildistamisel

Lisaks pildistamisele võib meie poole pöörduda ka toidustilistika ideede saamiseks. Meil on hulgaliselt kogemusi toidupiltide loomisel ja tõenäoliselt oskame soovitada, kuidas ka atraktiivsemalt serveerida.

Menüü pildistamisel on oluline, et toit ei oleks pildistamise jaoks üle dekoreeritud. Reklaamfotode puhul on tavapärane “ilustamine”, samas menüü pildistamisel peab klient pildil nägema seda, mida ta ka tegelikult sööma tulles saab. Toidufoto puhul kasutatakse tihti kunstlikke keskkondi ja väga ootamatuid võimalusi serveerimiseks, antud näite puhul oleks see jällegi jätnud vale ettekujutuse.

Ruumi vajadus sellise menüü pildistamise jaoks on üpris tagasihoidlik – piisab ühest lauast ja mõnest meetrist ruumist selle ümber. Aegajalt kuuleme tellija murelikku kommentaari, et ruumi pildistamiseks napib. Sellest saab õnneks ümber, toidu pildistamiseks on meil vaja umbes sama palju ruumi kui väiksema seltskonna einestamiseks.

Lõppu veel üks mõte, kuidas võib pildile jätta inimesi kui nägusid äratuntavalt esitada ei taha.

menüü pildistamine

Soovid tellida menüü pildistamise? Võta meiega ühendust, meil on hulgaliselt ideid ja motivatsioon teha suurepäraseid toidufotosid!

Similar Posts