Mööbli pildistamine

Mööbli pildistamine mööblitootjale Ecofurniture. Viimastel aastatel on mööbli pildistamine saanud stuudio põhitegevuseks. Enamus pildistamisi teeme mööblitootja juures kohapeal, harvem meie juures stuudios või valmis interjööris.

Järgnevalt näidatud mööbli pildistamine leidis aset mööblitootja laos, viimasel pildil on näha ka pildistamiseks kasutatud “elutuba” ise.

mööbli pildistamine
Mööbli pildistamine. Klient: Ecolaid
mööbli pildistamine
mööbli pildistamine

Ja pilt “elutoast”, kus mööbli pildistamise aset leidis. Tihti ei ole mööblitootjal võimalust pakkuda suurepärast interjööri tootefoto pildistamiseks, küll aga leidub mõni vaba nurk tootmishoones, kuhu siis ajutine pildistamisnurk tekitada. Kaks heledat seina, mõned kangad ja pisidetailid on piisav, et anda edasi hubast keskkonda mööblile. Logistiline peavalu toodete transportimise ja kokkupanekuga muutub oluliselt väiksemaks ja sellega ka projekti eelarve.

mööbli pildistamine
Ajutine “elutuba” mööbli pildistamiseks

Rõõm on tõededa, et järjest rohkem mööblitootjaid on läinud seda teed, et mööbli pildistamiseks on tootmises eraldi nurk, mida siis vastavalt vajadusele dekoreerida. Suure tootekataloogiga tootja puhul oleks fotostuudio või mujal asuva interjööri kasutamine logistiliselt väga keerukas – transpordi, pakendamise ja mööbli monteerimise korraldamine võtab lõpuks kordades rohkem aega kui ettevõtte laos paari ruutmeetri heleda seina ehitamine. Enamasti on tootjail endal ka piisavalt jääkmaterjale, millest selline ruum valmis meisterdada.

mööbli pildistamine
Magamistoa mööbel

Mööbli pildistamiseks ei sobi iga tuba

Aegajalt soovib tootja, et pildistamiseks võiks kasutada olemasolevat tuba kellegi kodus. Oleme seda minevikus teinud ja peaaegu alati on sellega seoses probleeme rohkem, kui tuleb kokkuhoid stilistika ja ruumi ehitamise vältimiselt. Enamasti ei ole toad piisavalt suured, pildistamiseks on ilusa perspektiivi saavutamiseks vajalik olla mööblist ideaalis 5-6m. kaugsel, suuremal mööblil isegi rohkem. Lisaks kerkib päevakorda toa ümbertõstmine, ajutiste tekstiilide kasutamine ja mööbli transport, kokku palju probleeme, mis jääks olemata lavastatud elutoaga.

Lisaks mööbli pildistamisele võib kaaluda ka 3D visualiseerimise abil toodete esitamist. Suuremate koguste korral on arvutis interjööri loomine ja piltide renderdamine väiksem töö kui eraldi füüsiliste ruumide loomine koos stilistikaga.

Mööbli pildistamiseks võta meiega ühendust!

Similar Posts