Reklaamfoto pildistamine tootekataloogi

Reklaamfoto pildistamine BlueStar segistist oli keeruline ülesanne peegeldavate pindade tõttu. Ei taha ju ükski klient oma tootekataloogi vaadates näha toote peegeldustelt fotograafi, fotostuudiot või ümbritsevat keskkonda. Segistite pildistamiseks ehitasime fotostuudiosse ajutise seina, kuhu segistid kinnitada ja mille ümber jäi igas küljes ühtlane valge ruum, nii vältisime ebasobivate peegelduste tekkimise reklaamfotol. Lisaks valgel taustal tootefoto pildistamisele tegime hulga emotsioonipilte, kus segistid olid paigutatud ajutiselt loodud “vannitubadesse”.

reklaamfoto tootekataloogi

Reklaamkataloogi kujundus oli seekord tellitud mujalt ja stuudio ülesandeks oli reklaamiagentuuriga koostöös töötada välja kontseptsioon fotode jaoks. Plaan, mille me välja pakkusime ja mille järgi reklaampilte tootsime, oli järgnev:

reklaamfoto-planeerimine-tootekataloogi

Kogu tootevaliku tootefotod said pildistatud ühtlasel valgel taustal, et kujunduses oleks neid mugav koos tooteinfoga esitada ja tootelehti küljendades kaoks ära visuaalne müra. Tootekataloogile värskuse ja elu andmiseks pildistasime lisaks valitud toodetest lavastatud reklaamfotod, mis juhatasid sisse vastava tootegrupi tootelehed. Selline kataloog on hea näide, kuidas tootefotosid tehes tuleks korraga arvestada nii valgel taustal pildistatud tootefotodega kui ka lavastatud keskkonnas tehtud reklaamfotodega.

Kataloogi loomine ei alga reklaamfoto pildistamisega

Ideaalis on kataloogi kondikava selleks hetkeks juba valmis kui töö fotograafi kätte jõuab. Sellisel juhul on fotograafil vähem oletamist, et mida kujundaja soovib näha ja fotomaterjali võib toota juba väga konkreetse suunaga. Praktikas juhtub aga tihti nii, et fotograaf ei tea suurest pildist midagi ja kujundaja hakkab fotode järgi otsustama, millise kujunduse sellest kokku annab panna. Selliste olukordade vältimiseks tuleb enne tootmise alustamist fotograafil ja kujundajal koos maha istuda ja täpne plaan paika panna.

Meilt tootefotod või reklaamfotod tellides saad soovi korral võtmed-kätte teenusena ka trükimaterjalide kujundamise, olgu selleks siis tootekataloog, reklaamvoldik, banner või brozüür. Selline lahendus hoiab kindlasti kokku tellija aega, projektijuhtimisele kuluvat energiat ja ka reklaammaterjali tootmise eelarve on paremini kontrolli all.

Kui soovid küsida hinnapakkumist reklaamfotodele või kujundusteenusele, võta meiega ühendust!

reklaamfoto
reklaamfoto-tootekataloogi-04

Similar Posts