Tootepildid Amazoni

Tootepildid Amazoni veebipoes kaupade müügiks. Viimaste aastate jooksul on meil fotostuudios märkimisväärselt kasvanud pildistamiste hulk, kus eesmärgiks on pildistatavaid kaupu müüa Amazoni veebipoes. Müüjaid on kahte sorti – mõned tulevad originaaltootega, mõnel on sisseostetud valmistoode, mida Amazoni müügisüsteemi abil edasi müüa plaanitakse.

Mõlemal juhul on tegu pingutust nõudva ülesandega – konkurents Amazonis on tugev ja eduka müügi või läbikukkumise määrab ära foto edukus. Proovime siin postituses näidata tehtud töid ja edasi anda aastate jooksul saadud kogemuse, mis aitaks kaasa Amazoni müügi käivitamiseks.

tootepildid amazoni

Amazoni tootepildid

Amazoni tootepildid on kolmes kategoorias, müügi käivitamiseks on neist vaja vähemalt kahte tüüpi:

  1. Tootefoto valgel taustal – amazoni nõue on, et listingu esimene pilt on valgel taustal ja toode katab vähemalt 80% pinnast (kuigi seda viimast väga täpselt ei jälgita). Igal juhul on valgel taustal tootefoto hädavajalik ja ilma selleta on toote müüki panek võimatu.
  2. Reklaamfoto toote kasutamisest keskkonnas annab värvi ja lisab konteksti.
  3. Infograafika koos täpsemate parameetrite või selgitustega, mis fotol esile ei tule. Siia alla käivad nii mõõdud kui täpsem kasutusinstruktsioon.
tootepildid Amazoni

Tootepildid konkureerivad

Tootepiltide konkurents Amazonis on suur – kui tegu on valmistoote edasimüügiga, siis tõenäoliselt pakub Amazonis sama toodet vähemalt 10 (kui mitte 100) müüjat veel. Faktorid edu saavutamiseks võivad olla imeväikesed ja tihti võib selleks osutuda esmapilgul ootamatu pisidetail. Selle pisidetaili leidmiseks tasub teha testimist listingu põhipildiga ja liikuda edasi edukamatega. Alljärgnevalt üks näide tootest, kus katsetasime väikeseid muudatusi fotol, mõni neist on edukam kui teine. Kas oskad arvata, milline foto neist edukaimaks kujunes?

tootepildid amazoni

Kümnete või isegi sadade pakkumiste seast silma jäämiseks tasub katsetada ka esmapilgul ootamatuid lahendusi ja väänata oma toodet piltidel ka mitte niivõrd tavapärasesse asendisse – kes teab, teinekord võib sellise julge võttega saabuda oodatud müük. Järgnevalt pilt katsetustest, kus sama toodet võib asetada üpris erinevalt ja kõige parempoolne, “mikihiir”, kõige ootamatum lahendus toote presenteerimiseks võib püüda kõige rohkem tähelepanu – tasub katsetada!

Infograafika teeb tootepildid huvitavamaks

Infograafikat on kahte liiki – foto peale joonistatud või täiesti eraldiseisva graafilise elemendina. Lisades sellele juurde mõned fotod valgel taustal ja keskkonnas pildistatuna, saame kokku ülevaatliku komplekti materjali, millega alustada müüki.

Tootepildid keskkonnas

Lisaks valgel taustal tootepildile tasub kindlasti mõelda keskkonnas lavastatud reklaamfotole. Keskkonnas pildistamine on alati keerukam lavastada kui valgel taustal stuudiofoto – tuleb leida võttepaik, see soovide järgi stiliseerida ja valgustada. Väiksemad fotod lavastame ära stuudios kohapeal, suuremad (näiteks kööki vajavad) tööd planeerime juba koos tellijaga.

tootepildid Amazoni

Similar Posts