Turundusvideo filmimine ja montaaz

[su_vimeo url=”https://vimeo.com/200798907″]

[su_vimeo url=”https://vimeo.com/200641563″]

Turundusvideo filmimine ja videmontaaz. Weimeri turundusstrateegias on videoturundus tähtsal kohal. Tootsime neile selleks tarbeks metsaveohaagiste eeliseid tutvustavad videoklipid kolmes keeles.

Turundusvideo filmimine algab planeerimisega

Kui on plaan kasutada Youtube (ja teisi videoportaale) videoturunduseks, soovitan materjali tootja e. turundusvideo filmija kaasata juba planeerimisfaasis. Enne video filmimist on vaja paika saada hulk tehnilisi ja organisatoorseid küsimusi. Mõned asjad, millele tuleks mõelda (või lase see meil ära teha):

  1. Turundusvideo tekstid. Tõenäoliselt on turundusplaan materjale levitada väljaspoole Eestit, st. vaja on tõlgitud ja sihtturule sobiva kõlaga tekste. Tekste ei tohiks lasta tõlkida juhuslikul tõlkebürool vaid selleks tuleks leida inimene või ettevõte, kes tegeleb ekraanile kirjutamisega e. screenwriting’uga. (meie kasutame sihtturule orienteeritud vabakutselisi kirjutajaid UpWorki vahendusel).
  2. Video jaoks sobiva võttepaiga otsimine võib mõnikord olla korralik väljakutse. Siseruumides tuleb jälgida valgustust, helireostust, üldist ruumi esteetikat ja sobivust teemaga, õues flmides tuleb kõige rohkem muresid seoses salvestusse kostuva taustamüra, juukseid sasiva tuule ja ereda päikesega – ehk siis loodusega.
  3. Sobiva näitleja leidmine on väga oluline soovitud meeleolu loomiseks. Alati võib selle osa teha ära ka oma jõududega st. ettevõtte seest leida talent, samas aitab professionaalse näitleja kaasamine kokkuvõttes kokku hoida kulusid (produktsiooniaeg lüheneb) ja suure tõenäosusega näeb turundusvideo pärast ka parem välja. Nb! Näitlejale tekstid kätte vähemalt 3 päeva enne võtteid, kohapeale tulles on tal juba tekstid peas, mitte ei kulutata ülejäänud meeskonna aega tekstide õppimisele!
  4. Grimm on kohustuslik, ka meestele. Meil on võtetel kaasas jumestaja, kes regulaarselt võttepäeva jooksul kohendab filmitavate välimust.
  5. Videomontaaz, eriefektid, graafika. Mida rohkem eelnevalt ära planeerida, seda kiiremini läheb hiljem  montaaz.

Kaasa turundusvideo tootja planeerimisfaasis, nii on tulemus parem ja ootamatud kulud kontrolli all.

[su_divider top=”no” divider_color=”#ddd” size=”1″ margin=”50″]

Turundusvideo ekraanigraafika

Weimeri videoturunduses kasutasime ekraanigraafikana neile varasemalt pildistatud tootefotosid.

weimeri turundusvideo graafika

Koos video filmimisega soovitame alati samale perioodile jätta ka reklaamfoto pildistamise, siis saab videos kasutada samu materjale vahekaadritena ja vaatajale moodustub tervik – videost, pildimaterjalist ja tekstist. Lisaks soovitame videoga sarnases võtmes toodetud pildimaterjali kasutada veebikujunduses ja trükistes, nii moodustub terviklik visuaalne sõnum.

Similar Posts