3D pilt tootefoto asemel

3D pilt asendab mõninas olukorras edukalt tootefotot. Oleme oma klientidele pakkunud 3D visualiseerimist üle kolme aasta ja mida aeg edasi, seda rohkem kasutust 3D leiab meie igapäevases töövoos. Vaatame järgnevalt üht neist töödest, kus 3D visualiseerimine oli kasulikum otsus kui tootefoto pildistamine.

3d pilt

3D pilt tootekataloogis

3D pilt on asendamatu olukorras, kus ühte toodet on vaja näidata paljudes materjali- või värvilahendustes. Siin näiteks üks puidutooteid eksportiv ettevõte – tooteid pakutakse kümnes erinevas kombinatsioonis (puiduliik + viimistlus) ja reklaamkataloogi kujunduses on kõiki neid valikuid piltidena ka vaja näidata. Erinevaid profiile on umbes 50, kokku tähendaks see siis 50 x 10 = 500 fotot. Iseenesest ei ole 500 tootefotot ületamatu maht, küll aga lisab olukorrale keerukust järgnev:

  • Pildistamiseks peavad tooted kõigis materjali- ja viimistlusvalikutes laos olemas olema. Kuna palju tööd tehakse tellimuste alusel, kujuneb täieliku tootevaliku kokkusaamine pildistamiseks aeganõudvaks protsessiks. Kõik tooted peavad olema vabad töötlemis- ja puidudefektidest ning iseloomustama materjali oma parimas.
  • 500 toote transport pildistamiseks, sorteerimine ja piltide haldus on korralik kogus täiendavat tööd
  • Tooteid lisandub aja jooksul – tulevased pildid peavad olema täpselt samades tingimustes tehtud (sama vaatenurk, vari, valguse iseloom ja fookuskaugus/perspektiiv). Ühe-kahe kaupa lisanduvad tooted on tööprotsessi mõttes fotograafidele väga ebamugav ülesanne, see on pisike kogus tootepilte, mille teostamiseks tuleb suur hulk eeltööd teha.

3D pilt säästab aega (ja eelarvet)

Eeltoodud näites 500 toote pildistamine on koos eel-ja järeltööga suurusjärgus 7 tööpäeva. Sama töö 3d graafikaga lahendatuna on kuni 4 päeva – see on poole väiksem kulu tootepiltide valmistamiseks! Kuigi võib argumenteerida, et 3D pilt ei ole “päris” ja ei anna edasi sama tunnet, kehtib ka siin Pareto printsiip – 80% infot saab edasi anda 20% tööga. 3D pilti on võimalik teostada ka hüperealistlikult – nii detailselt, et vaataja ei saagi aru pildi tegelikust päritolust. Küll aga lisab iga samm realismi suunas kordades tööaega ja lõpuks peab endalt küsima, kas oluline on toote omaduste edasiandmine või vaataja ärapetmine pildi päritoluga?

Kas oluline on toote omaduste edasiandmine või vaataja ärapetmine pildi päritoluga?

3d pildi loomisel ongi kõige töömahukam osa detailsus – olgu selleks toote vorm, materjali viimistlemine või variatsioonid, iga muutus lisab tööaega. Eeltoodud näites loodud voodrilaudade profiilid on visualiseerimise mõttes üpris kerge kaaluga töö, küll aga kulub omajagu aega puidumaterjali häälestamisele, et tulemus oleks vaatajale usutav.

3D pilt on paindlik

3D pildi loomisel ei piira pildi loojat füüsika, see võib olla halb või hea, sõltuvalt eesmärgist ja autori oskustest. Tooteid saab pildile väänata kuidas sobib, täielik kontroll materjalide, kujude, valguse ja varju üle. Kui nädal pärast piltide loomist tuleb välja, et midagi sai valesti, on paranduste tegemine võimalik oluliselt kergema vaevaga.

3D visualiseerimine on tootefoto kõrval Stuudio igapäevategevus, küsi konsultatsiooni!

Similar Posts