Mainefoto pildistamine

Mainefoto pildistamine toiduainetööstusele.  Kui soovid tellida mainefoto pildistamise oma ettevõttele, võta ühendust!

Mainefoto usaldusväärsuse tõstjana

Ekspordile suunatud ettevõtte jaoks on mainefoto olulisel kohal usaldusväärsuse tõstmiseks. Tahab ju iga piiritagune tellija teada, kas ettevõte ka tegelikult olemas on, millised on töötingimused ja üldine töökultuur. Mainefoto on sel juhul abiks, pildi (ja miks ka mitte, mainevideo) abil saab anda ülevaate ettevõtte töötajatest, üldisest olukorrast ja tõsta usaldusväärsust kliendi silmis.

Põhjamaa teadmuspõhises ärikultuuris on esindusfoto lisaks näitaja, et väärtustatakse inimesi, sest tegelikult moodustavad ettevõtte tuumiku just nemad, mitte masinapark ja sädelevad seadmed. Audentne esindusfoto lahendab ära ka disaineri igipõlise probleemi – kuidas ettevõtte reklaammaterjale koostades tuua sinna rohkem inimesi ja elu – mitte ainult läikivat metalli ja tehnikat. Klassikaline lähenemine oli pildistada ettevõtte üldvaated ja seejärel osta esinduspildid “ilusatest inimestest” pildipankadest. Sellise lahenduse probleemiks kujunes, et piltidest kadus siirus ja vähegi rohkem kujundusmaterjale näinud vaataja tundis kohe ära, kus on kasutusel pildipanga modellid ja kus on tegelikult ettevõtte enda mainefoto.

Mainefoto on olulisel kohal usaldusväärsuse tõstmiseks.

mainefoto

Mida arvestada mainefoto pildistamisel?

Mainefoto pildistamise puhul on oluline näidata ettevõtet kõige paremast küljest, kaotamata samal ajal siirust ja sidet reaalsusega – täielikult lavastatud ruumid, palgatud näitlejad ja kunstlikud olukorrad võivad jätta küll suurepärase mulje, kuid  mainefotona võivad nad pigem kahjulikult mõjuda – hetkel mil huvitatud äripartner või klient otsustab ise kohale tulla. Mõned mõtted mainefotode pildistamiseks.

  1. Fotole kindlasti ka inimesed. Ainult seadmed, ruumid, masinad jätavad väga kummalise, hüljatud mulje. Ettevõtte tegeliku väärtuse loovad töötajad ja seda tuleks ka mainefotol uhkusega eksponeerida. Ja ikka oma töötajad, mitte õe-lellepoega argumendiga, et “tema on fotogeeniline.”
  2. Natuke lavastamist on eeltööna hädavajalik – ruumid korda, töötajatele värskem töövorm, ideaalis koos ettevõtte sümboolikaga. Fotograaf lahendab ära ruumi valgustuse oma tehnika ja oskustega, sellega üldiselt muret ei ole.
  3. Ärisaladuste peitmiseks või tehniliste lahenduste rõhutamiseks juhi fotograafi tähelepanu juba eelnevalt – mida tohib pildistada, mis on oluline, mis mitte.
  4. Hea, kui fotograaf konsulteerib eelnevalt ettevõtte reklaame tootva kujundajaga ootuste osas. Meilt mainefoto pildistamise tellides saad soovi korral ka kujundusteenuse – st. fotograaf oskab juba pildistades mõelda, kuidas fotod kasutust leiavad.

Palju maksab mainefoto pildistamine?

Ühte konkreetset numbrit öelda ei saa, iga mainefoto pildistamine on erinev. Millega peab töö tellimisel arvestama:

  1. Fotograafi päevatasu, lisanduvad kulud transpordile, ajakulu hilisemale fototöötlusele ja vajadusel eritöötlused.
  2. Pildistamisele kaasatakse ka jumestaja, fotograafi assistent vm. vajaminev tugimeeskond.
  3. Töötajate tööseisak – pildistamise ajal ei tee töötaja tööd, ka seda tuleb mainefoto pildistamise kuluna arvestada.

Mainefoto on üks osa suuremast reklaamfoto projektist – on ju oma töötajad kõige paremaks reklaamiks ettevõttele.

Küsi meilt mainefoto pildistamise hinnapakkumine, vastame kiiresti!

mainefoto
mainefoto
mainefoto

Similar Posts