Tootefoto pildistamine

Kui soovid tellida tootefoto pildistamise, võta meiega ühendust, vastame kiiresti!

Tootefoto pildistamine

Tootefoto pildistamise võib laias laastus jagada kaheks – kas heledal ühtlasel taustal nn. kataloogipilt või oskuslikult sobivasse stiliseeritud keskkonda asetatud toode, nn. emotsioonipilt või reklaamfoto.

Valgel taustal tootefoto on kindlasti eelarvesõbralikum lahendus, sellise seade kokkupanemisel ei kulu palju tööaega ja tooteid võib “kaamera eest läbi lasta” samas ajahulgas rohkem. Valge taustaga tootefoto on parem kasutamiseks kataloogides, kus lehe küljendus nõuab palju tooteid kõrvuti või erinevas suuruses, nii ei lähe kataloogi üldpilt liiga kirjuks. Ühtlasel heledal taustal pilte kasutatakse ka juhtudel, kus toodet ei ole võimalik adekvaatselt keskkonda asetada või hakkab see trükimaterjalides häirima toote omadustest arusaamist.

Väiksemad tootefotod pildistame stuudios, suuremate ja keerulisemat logistikat vajava töö korral tuleme kohale kliendi juurde.

tootefoto pildistamine

Stilistikaga tootefoto on mõeldud emotsiooni tekitamiseks ja sideme loomiseks vaataja ja päris maailmaga. Levinud palju just toodete puhul, kus emotsiooni tekkimine (või tekitamine) on otsuostuse mõjutamisel olulisel kohal, näiteks luksuskaubad, toit, maiustused, riided. Stilistikaga fotosid kasutatakse ka kataloogides kõrvuti valgel taustal piltidega, tavapärane on näiteks, et ühel lehe poolel on suur stiliseeritud pilt emotsiooni tekitajana ja teisel lehe poolel on hulgaliselt väiksemas formaadis valgel taustal tootefotosid. Arvestama peab, et stilistikaga fotodele kulub tunduvalt rohkem tööaega ja materjale.

Tootefoto pildistamine stilistikaga annab hiljem võimaluse pilte kasutada erinevates väljundites – kui valgel taustal tootefoto pildistamine on puhtalt kataloogi- või e-poe vajaduste rahuldamiseks, siis emotsiooniga pilte saab kasutada ka reklaamidest, trükiste kaanepiltidena jne. Meie soovitus on alati olnud, et lisaks valgel taustal pildistamisele tasub mõelda ka stiliseeritud lavastuste peale.

Stilistikaga tootefotod annavad hiljem võimaluse kasutada pilte erinevates väljundites

Tootefoto pildistamine vajab järeltöötlust

Tootefoto loomisel on pildistamine alles esimene pool tööst. Tihti tuleb hulk tööd ära teha veel järeltöötluses – värvide korrigeerimine, toote omaduste rõhutamine või tootmis/transpordivigade peitmine. Pole ka haruldane, et teeme arvutis valmis toote prototüüpe, mida päriselt veel ei eksisteerigi, näiteks mööbli puhul ühelt fotolt võetud diivani jalad kleebitakse külge teisele diivanile.

tootefoto pildistamine

Puhtal valgel taustal piltide puhul on oluline enne töö tellimist selgitada, kas fotode taustast eemaldamine on juba fotograafi töö hinna sees või tuleb see lisaks. Olenevalt toote keerukusest ja fotode arvust võib see anda päris arvestatava lisa eelarvereal. Väiksemad tooted saab edukalt pildistada valguslaual või tootepildistamise kuubikus ja lisatööd on vähe, küll aga on palju lisatööd suuremate objektide puhul, näiteks ülaltoodud haagise puhul on järeltöötlusele kuluv tööaeg ca 1 tund.

Tootefoto pildistamisel mõtle järgnevale:

  1. Kas toode pildistatakse fotostuudios või kliendi juures? Väiksemad tooted on mõistlik pildistada stuudios, kui toodete hulk on suur või on toote transportimine keerukas, tuleb stuudiotehnika transportida toodete juurde.
  2. Stiliseeritud või valgel taustal? Või äkki mõlemad?
  3. Milleks tootefotot kasutad? Ajalehereklaam, veebileht, tootekataloog? Täpsusta oma ootusi fotograafiga või lase fotograafil eelnevalt konsulteerida kujundajaga / agentuuriga, kes pilte edasi hakkab kasutama. Tellides tootefoto pildistamise meilt, saad soovi korral ka kujundusteenuse st. fotograaf ja kujundaja töötavad käsikäes.
  4. Toode puhtaks ja esinduslikuks!
  5. Pildil ei tohi valetada. Tootefotol ei ole soovitatav kajastada omadusi, mis lisavad olulist lisaväärtust aga mida tegelikult klient komplektis ei saa.

Palju maksab tootefoto pildistamine?

Tootefoto pildistamise hind sõltub projekti keerukusest ja toodete kogusest. Lihtsamad pildistamised on need, kus toode on kergesti käsitletav, ei peegelda või paista läbi ja pildistamine toimub meie juures fotostuudios. Keerulisemad pildistamisprojektid on suurte toodetega, keerulistes oludes või keeruliste pinnaomadustega toodetega. Näiteks siin lehel toodud metsaveohaagise tootefoto pildistamine on ajalises mõttes samas suurusjärgus umbes 50-100 moosipurgi stuudios valgel taustal pildistamisega. Kirjutasime tootefoto hinnast ka eraldi postituse, vaata järgi!

Kui soovid tellida tootefoto pildistamise, võta meiega ühendust, vastame kiiresti!

tootefoto pildistamine
tootefoto pildistamine
tootefoto pildistamine

Similar Posts