Tootefoto hind

Tootefoto hind on tavapäraselt esimene küsimus, mille saame uutelt klientidelt. Kui palju maksab tootepilt, kui kiiresti valmib töö?

Kui veebis fotograafide lehtedel ringi vaadata, siis vastust sellele küsimusele enamasti ei leia, seda ka põhjusega – tootefoto hind sõltub väga paljudest teguritest ja ühtse fikseeritud hinnakirja koostamine on enamasti pea võimatu. Selleks, et toodete pildistamise hinda mõistetavamaks teha, oleme teinud väikese kokkuvõtte oma varasemate pildistamisprojektide põhjal koos näidiseelarvetega.

Tootefoto hinda kujundavad tegurid

Tootepildi hinda kujundab tõenäoliselt kõige rohkem tööaeg – reaalne aeg ettevalmistustöödele, pildistamisele, järeltöötlusele, projektijuhtimisele. Väiksemate rutiinsete pildistamiste puhul räägime mõnest tunnist fotograafi tööst, suuremad projektid võivad meeskkonnaga võtta aega päevi või isegi nädalaid.

Teine oluline tootefoto hinda kujundav tegur on vajalikud rekvisiidid. Vajalike detailide planeerimine, ostmine-rentimine ja transportimine nõuab eraldi rida eelarves. Enamasti on see ülesanne meie stuudio dekoraator-stilisti kanda kes otsib dekoratsioonid vastavalt pildi kontseptsioonile.

Mõnikord lisandub rekvisiitidele ka muid sissejuhatavaid tegevusi nagu pildistamiskoha otsing, modellide valimine või võttepaiga ehitamine – kõike seda oleme valmis tegema ja vajadusel saame hinnapakkumise teha. Võttepaiga ehitamine on kõige tavapärasem olnud just mööbli pildistamisel, kus päris ruumide sissse ehitatakse ajutine ruum-ruumis nurk.

Mööda ei saa vaadata ka transpordile kuluvast ajast ja kulust – pildistamine teises Eesti otsas pole meie jaoks probleem, teeme seda regulaarselt. Tartus asuva fotostuudiona on meil Tallinnasse väga tihti asja, küll aga peab arvestama, et 1 tund pildistamist Tallinnas tähendab meie jaoks koos transpordiga juba täispikka tööpäeva. Seetõttu oleme ka väiksemate tööde puhul soovitanud kohalikke fotograafe. Tartust väljapoole on meid mõtet tellida juhul, kui pildistamisprojekti eelarves transpordi osakaal jääb mitteoluliseks, näiteks suuremad mööbli pildistamised või esindusfotod ettevõtetes kohapeal.

Järeltöötlus mõjutab tootefoto hinda, sõltuvalt kuluvast töö mahust. Kui tooteid on vaja taustast välja lõigata, kleepida kokku 3D pilt ja tootefoto või muul viisil keskkonda mõjutada, peab arvestama jällegi lisanduva tööajaga. Suuremate töötlusmahtude puhul kasutame abijõude väljaspool stuudiot, väiksemad ja keerulisemad fototöötlused teeme stuudios kohapeal.

Tootefoto hind sõltub väga paljudest teguritest ja fikseeritud hinnakirja koostamine on enamasti võimatu.

Tootefoto hind näidisprojektide põhjal

Järgnevalt mõned tootefotod, mille puhul saame välja tuua ajakulu projektile. Tasub tähele panna, et numbrid, millest järgnevalt räägime, ei ole nende tööde eest konkreetsele kliendile esitatud arve vaid prognoos tulevasele sama keerukusega või suurusjärgus projektile. Prognoosis oleme kasutanud töötundide arvestust, olenevalt projektist ja perioodist on töötunni hinnavahemik 45-65€+km/töötund.

[su_divider top=”no” divider_color=”#f0f0f0″ size=”2″ margin=”40″]

[su_row]

[su_column]

Käekellad valgel taustal

10 käekella pildistamine valgel taustal, igast kellast 3 vaadet. Tehniliselt keskmise raskusega tootefoto valgel taustal, tavapärasest vabalt (omal jõul) seisvast objektist keerukam, vajas pildistamise ajal täiendavat toestamist ja hiljem järeltöötluses selle eemaldamist.

5h tööaeg pildistamiseks
2h tööaeg järeltöötluseks

[/su_column]

[su_column]tootefoto hind[/su_column]

[/su_row]

[su_divider top=”no” divider_color=”#f0f0f0″ size=”2″ margin=”40″]

[su_row]

[su_column]

Metsaveohaagis valgel taustal

Toote pildistamise tegi keerukaks haagise massiivsus – piisava suurusega pildistamisala ettevalmistamine, traktori abil liigutamine, haagise puhastamine foto tegemiseks, pildistamine ja järeltöötlus kokku on pea tööpäeva jagu ettevõtmist. Täpsemalt:

3h tööaeg ettevalmistamiseks
2h tööaeg pildistamiseks
2h tööaeg järeltöötluseks

[/su_column]

[su_column]tootefoto hind[/su_column]

[/su_row]

[su_divider top=”no” divider_color=”#f0f0f0″ size=”2″ margin=”40″]

[su_row]

[su_column]

Fotolavastus grill-liha pildistamiseks

Toidufoto pildistamisel on põhiliseks tööajaks ettevalmistavad tegevused – toiduainete otsimine ja toidu ettevalmistamine pildistamiseks.

2h tööaeg toiduainete kogumiseks ja ettevalmistuseks
2h tööaeg stilistikaks ja pildistamiseks
1h tööaeg järeltöötluseks

[/su_column]

[su_column]tootepildi hind[/su_column]

[/su_row]

[su_divider top=”no” divider_color=”#f0f0f0″ size=”2″ margin=”40″]

[su_row]

[su_column]

Toodete pildistamine ettevõttes

20 aknaraami pildistamine ettevõtte tootmishoones. Selle pildistamise teeb keerukaks peegelduvad klaaspinnad, mis vajavad hiljem ohtrat järeltöötlust.

1h tööaeg transpordile
3h tööaeg pildistamisele
6h tööaeg järeltöötlusele

[/su_column]

[su_column]toodete pildistamise hind[/su_column]

[/su_row]

[su_divider top=”no” divider_color=”#f0f0f0″ size=”2″ margin=”40″]

[su_row]

[su_column]

Toodete pildistamine Amazoni veebikaubamajja

Ühe toote pildistamine veebikaubamajas müümiseks. Projekti tegi tavapärasemast keerukamaks erinevate pildistamiskohtade vajadus – valge taustaga pildid tegime stuudios ja lavastatud pildid MyItaly toidustuudio köögis.

0.5h tööaeg transpordile ja võttepaga lavastamiseks
1h tööaeg pildistamisele stuudios
1h tööaeg pildistamisele köögis
2h tööaeg järeltöötluseks

[/su_column]

[su_column]

[/su_column]

[/su_row]

[su_divider top=”no” divider_color=”#f0f0f0″ size=”2″ margin=”40″]

Tootefoto hind ja koostöö kliendiga

Tootefoto hind sõltub väga palju ka sellest, palju tellija võtab protsessist osa. Kõige lihtsam näide on mööbli pildistamisel transport – kelle vastutusel on mööbli transport laost pildistamisalale ja tagasi, kes puhastab pinnad ja korrigeerib detailid? Mööbli puhul on oluline ka ruumi stilistika, mitmed meie kliendid on kaasanud oma dekoraatorid ruumide kujundamiseks st. meie ülesandeks on jäänud ainult kohale tulla, valgustus paika sättida ja pilt teha.

Toidufoto puhul on samaks teemaks  dekoraatori töö – kas see tuleb meie poolt või tuleme juba valmistoitu pildistama. Koostöö kliendiga on tihti oluline just suuremate ja keerukamate toodete puhul, väikesed valgel taustal pildid täiendavat abi ei vaja, küll aga liigutamiseks erivahendeid vajavad tooted või keeruliselt käideldavad tooted. Ettevalmistavaid tegevusi on võimalik väga palju ära teha tellijal endal, mis kokkuvõttes projekti hinda alla toovad.

Kogused mõjutavad tootefoto hinda

Mida rohkem on tooteid pildistamiseks, seda odavam tuleb üksiku toote hind. Näiteks kõige tavapärasem valgel taustal pildistamine on praktiliselt sama ajakuluga 3 või 6 toote pildistamise korral, teisel juhul tuleb ühe toote kohta hind pea poole odavam! Sama lugu on stilistikaga – kord juba valmis ehitatud ruum või paika pandud võttepaik on korduvkasutatav mitme toote pildistamiseks ja töö maht sellest märkimisväärselt ei muutu. Seega, proovi pildistamiseks leida pigem rohkem tooteid korraga!

Küsi meilt nõu toodete pildistamiseks ja hinnapakkumist, vastame kiiresti!

Similar Posts