september 30, 2015 andres

Ettevõtte esindusfoto pildistamine

Esindusfoto pildistamine ettevõttele. Kui soovid tellida esindusfoto pildistamise, võta ühendust!

Esindusfoto pildistamine

Hea esindusfoto on professionaalne, läbimõeldult teostatud, samas kaotamata siirust ja ettevõtte identiteeti.  Cleveroni esindusfotosid pildistades seadsime rõhu inimestele – ettevõtte moodustavad ikkagi inimesed, mitte masinapark ja ruumid. Eesmärgiks on näidata usaldusväärsust, professionaalsust, samas anda ettekujutust töökeskonnast ja ettevõtte väärtushinnangutest.

Esindusfoto on oma olemuselt lavastus – valgustus, ruumide üldmulje, töökohad jm. on loomulikult päris ja õiged, küll aga hoolikalt kaalutud detailide valiku ja stilistikaga. Tavapärane töökohal olev detailirohkus ja “mugav segadus” paraku esindusfotol ei tööta ja muutub fotot koormavaks. Seetõttu on üpris tavaline, et esindusfoto pildistamiseks ehitatakse ajutine töökoht (töökohad), et neid segavad elemente kõrvale jätta.

Kaasaegse ettevõtte esindusfoto märksõnad võiksid olla:

  1. avarus ja valgus – inimesed töötavad mugavates, avarates ruumides mis on hästi valgustatud
  2. töörõivad – kui tegu on tootva tööstusega, on töörõivad esindusfotol kohustuslik osa
  3. riietuse stilistika – enne pildistamist annab fotograaf (või stilist) soovitusliku juhendi riiete valimiseks. Enamasti soovitakse esindusfotol edasi kanda professionaalsust, samas mugavat nn. “smart casual” stiilis riietust.
  4. Seos ettevõttega peab pildil näha olema. Ettevõtte toode, töörõivad, seinalt paistev logo vms. element, mis kinnitab, et need on päriselt ka selle ettevõtte fotod, mitte pildipangast ostetud.
  5. Usalduse loomine – eesmärgiks on panna pildi vaataja uskuma ja usaldama ettevõtet, et selle nime taga on reaalselt igapäevaselt tööd tegevad inimesed, kes usuvad ettevõttesse ja pakutavasse tootesse / teenusesse.

Esindusfoto on tihedalt seotud kujundusega

Fotode tegemisel tuleb kindlasti vaadata suuremat pilti – mida piltidega edasi kavatsetakse teha, millised on formaadid ja meediumid piltide kasutamiseks. Kui ettevõttel on koostöö kujundaja või agentuuriga, tuleb fotograafil eelnevalt nendega ootuste osas läbi rääkida. Meilt esindusfotot tellides saad lisaks soovi korral tellida ka kujundustööd – reklaamid, tootekataloogid jm. igapäevase reklaamgraafika. Selline “võtmed-kätte” lahendus kindlustab, et fotograaf astub ülejäänud kujundusmeeskonnaga ühes sammus ja tulemus on esmaklassiline.

Esindusfotode tellimiseks võta meiega ühendust, teeme hinnapakkumise ja anname soovitused parima tulemuse saamiseks.

esindusfoto04

esindusfoto01

esindusfoto03

esindusfoto06

, ,

Küsi hinnapakkumist

Top