Toodete pildistamine
Toodete pildistamine SeiCom aknatehasele. Tootefotode tegemisel on tihti imeõhuke piir pildistamise ja fotomontaazi vahel, paljud detailid on mõistlikum lahendada arvutis järeltöötluse faasis kui hakata neid fotole perfektseks viimistlema tootja juures kohapeal.
Konkreetse toodete pildistamise oleme teinud erinevatel aegadel SeiCom aknatehasele nende laos kohapeal. Võite juba ette aimata, et pildistamisolud sellises kohas ei ole ideaalsed ei valguse ega keskkonna osas. Kui veel mängu võtta ülimalt peegeldava pinnaga tooted (aknaklaasid!) on kohapeal praktiliselt võimatu saavutada toodete pildistamisel ideaalset tulemust.
Toodete pildistamine on pool tööd
Toodete pildistamisel ärikliendile oleme aastatega õppinud üht – vähemalt sama palju tööd tuleb hiljem ära teha järeltöötluses kui kulub algselt pildistamisele. Tihti ei olegi mõtet kohapeal hakata kulutama aega perfektsuse saavutamisele – hoiame sellega kinni vaid lao/tootja normaalset äritegevust ja tegelikult on võimalik sama tulemus saavutada ka hilisema montaazi käigus.
Näiteks eelpool mainitud aknad – tehniliselt oleks võimalik olnud nende pildistamine kohe koos klaaside, valgel tausta ja ilusa helesinise peegeldusega. Siiski oleks sellise pildistamiskekkonna ülessättimine ja toodete pildistamine võtnud kordades kauem aega kui läks hiljem väljalõkamisele ja võltspeegelduste tekitamisele. Võrdluseks on siin kõrval pilt sellest, milline nägi välja toodete pildistamine kohapeal. Kas tundub sama hea?
Järeltöötlus ongi enamasti see osa, mis teeb (või lõhub) hea tootefoto. Kaamerat oskab praeguseks käest hoida enamvähem iga täiskasvanu ja iPhone teeb väga hea pildi – küll aga jääb puudu oskustest toodete pildistamise ja järeltöötluse osas.
Järeltöötlus nõuab pikka praktilist kogemust. Saada aru, kuidas langeb tootele valgus, kuhu tekib vari, millised peegeldused on olulised ja millised üleliigne “rämps” on selle töö juures tähtis, et tekitada realistlik lõpptulemus. Iroonliselt võib tõdeda, et kehv fotograaf hea järeltöötlusega teeb parema pildi kui hea fotograaf kehva töötlusega.
Palju maksab toodete pildistamine?
Toodete pildistamine võib toimuda kahel viisil – tunnitasu põhisena või tükitööna. Tükitööna tootepilt sobib juhtudel, kus kogu projekt on otsast lõpuni selgelt piiritletud ja kogu vastutus pildistamise õnnestumise eest lasub meil. Kui pildistamisprotsessis on meist mittesõltuvaid tegureid, näiteks toodete valmistamine, transport, ootamatud puudused või defektid, siis töötame ajaarvestusega – vältimaks olukorda, kus peame poole pildistamisprojekti pealt hakkama pidama uusi läbirääkimisi töö hinnastamise üle kuna ajakulu on märkimisväärselt suurenenud.
Fotograafi ja disaineri teenuse põhilise osa moodustab just ajakulu ja paljude projektide puhul on selle eelarvestamine praktiliselt võimatu. Oma püsiklientidele töötame alati tunnihinna alusel ja esitame koondarve koos ajakulu raportiga kokkulepitud perioodi tagant – olgu selleks siis 1 või 3 kuud. Selline töövorm nõuab mõlemalt poolt usaldust ja oleme uhked, et oma püsiparnerite usalduse oleme ära teeninud. Tootefoto hinnast oleme rääkinud ka eraldi postituses.
Toodete pildistamine ärikliendile
Toodete pildistamine ärikliendile on meie igapäevatöö juba pea kümme aastat. Selle aja jooksul oleme näinud väga paljusid ettevõtteid, soove piltideks ja keerulisi olukordi. Kogunenud kogemustepagas lubab kõhklematult lubada, et teeme Sulle väga head tootefotod ja mõtleme kaasa suuremas pildis! Soovi korral oleme lisaks tootefotodele valmis abistama ka kujundustöödega ja turundusmaterjalide loomisel.
Oleme pildistanud palju tooteid rahvusvahelistesse müügikeskkondadesse, näiteks Amazon ja E-bay. Neis kanalites on piltidele omad nõudmised ja varasem kogemus sellise tööga tuleb kindlasti kasuks. Oleme sel teemal kirjutanud ka eraldi postituse tootepildid Amazoni.