Tootepilt

Tootepilt on esimene asi, mis püüab külastaja tähelepanu Sinu e-poes. Hästi kirjutatud müügitekstid on olulised, samas ei suuda nad kunagi edasi anda sama kogust infot, mis annab hea tootepilt. Juba internetieelsel ajastul oli olemas väga õige tähelepanek, et pilt ütleb tuhat sõna ja tehnika arenguga ei ole see fakt muutunud – pilt reklaammaterjalis on oluliselt parem info edastaja kui müügitekst.

Mis on need tuhat sõna, mida sooviksid, et Sinu pildid ütleksid külastajale?

Tootepilt valgel taustal

Tootepilt valgel taustal on kõige levinum tootefoto vorm. Pildistamiseks kasutatakse spetsiaalset valget tausta või selle puudumisel lõigatakse toode hiljem keskkonnast välja. Mõlemad variandid on võrdselt levinud ja populaarsed, vahe seisneb eelkõige ajakulus.

Paari suure tootefoto pildistamisel, näiteks mööbli pildistamisel, on selline taustast väljalõikamine täiesti asjakohane. Kui tooteid on palju, tasub kaaluda valgel taustal pildistamist – nii jääb ära lisanduv väljalõikamine. Alati ei ole valget tausta käepärast võtta, tihti just väga suurte toodete pildistamisel, sellisel juhul peab arvestama lisanduva ajakuluga väljalõikamiseks.

Mööblitootjatele oleme alati soovitanud toormishoonesse ehitada valge pildistamisnurk – kokkuvõttes tuleb sellise koha kasutamine odavam kui iga mööblitükk eraldi välja lõigata mittesobivast taustast. Sellise investeeringu tasuvus võiks olla suurusjärgus 300 tootefoto juures, arvestades, et mööblitööstlusel on enamasti materjal ja tööjõud omast käest võtta.

Tootepilt ja reklaampilt

Selguse mõttes oleme fotostuudios rääkinud alati erinevatest mõistetest tootefoto ja reklaamfoto, kus esimene neist tähendab valgel taustal pilti ja teine on koos keskkonnaga lavastus. Valgel taustal pildid on eelkõige mõeldud kataloogide ja e-poodide jaoks – kohtades kus tootepilt peab kujundusega käsikäes käima ja kus ühel lehel võib olla palju pilte. Sellistes olukordades ei saa kasutada värviliste taustadega keskkonnas fotosid, tulemus oleks liiga kirev ja fookus kaoks.

Kui eesmärgiks on kasutada ühte pilti reklaamis või kodulehe päisepildina, tasub kaaluda valgest taustast loobumist ja toote asetamist stiliseeritud keskkonda.

Tootepilt valgel taustal ja tootepilt lavastusega

Stiliseeritud reklaamfotode lavastamine on alati suurem töö kui valgel taustal tootepildi tegemine, küll aga annab edasi rohkem emotsiooni ja võimendab toote omadusi. Järejest rohkem kohtame kliente, kes soovivad oma tooteid lisaks tavapärastele valgel taustal pildistatud piltidele näha ka keskkonnas.

Hiljuti oli meil näiteks võimalus pildistada veekeedukanne internetipoe tarbeks. Tellija soovis lisaks valgel taustal piltidele näha ka oma toodet köögilaual – kann keetmas vett hea tee või kohvi jaoks. Selline lavastus aitab vaatajal samastuda tootega ja mõelda, et “jaaa, mulle meeldib ka hommikuti teed juua”. Lõpuks on küsimus kommunikatsioonis – kas me edastame sõnumit 1.2Kw veekeetjast või seadmest, mis aitab hommikuti head kohvi nautida?

Lõpuks on küsimus kommunikatsioonis – kas me edastame sõnumit veekeetjast või seadmest, mis aitab head kohvi nautida?

Tootepilt reklaamis

Eelnevast võis jääda kõlama veendumus, et valgel taustal tootepilti reklaamis kasutada ei tohiks – nii see siiski pole. Hästi planeeritud ja teostatud reklaamide juures on valgel taustal pilt väga mõjusa tulemusega ja võimaldab tühja ruumi kasutamisega palju võimsamat fookust saavutada, kui lavastusega emotsioonifoto.

Toodete pildistamisel tasub mõelda ette kaks sammu – kus me neid pilte kasutama hakkame ja kas see ühildub ettevõtte üldise kommunikatsioonistiiliga- kas piltides peaks olema emotsiooni, praktilisust, jõulisust, soojust, jne.

Väga raske on hiljem valminud fotomaterjali pealt hakkata sõnumi tooni muutma – valgel taustal piltidega emotsiooni edasi ei kanna, samas ei pruugi lavastatud fotod sobida kataloogi ja igasse trükimaterjali.

Toodete pildistamisel tasub mõelda ette kaks sammu – kus me neid pilte kasutama hakkame ja kas see ühildub ettevõtte üldise kommunikatsioonistiiliga.

Tootepildi pildistamine

Tootepildi pildistamiseks on kaks võimalust – 1) saadate tooted meie fotostuudiosse Tartus või 2) Fotograaf tuleb vajaliku pildistamistehnikaga teie juurde. Sõltuvalt toodete kogusest / suurusest ja erisoovidest võib mõistlikumaks kujuneda nii üks kui teine, kindlat valikut siin ei ole.

Suuri tooteid pildistame enamasti kliendi juures kohapeal, võtame mobiilse stuudiotehnika kaasa. Valgel tausta tootepildi võimalus sellisel juhul küll puudub, alternatiivina võime toote taustast välja lõigata ja seejärel valgega asendada. Võta meiega ühendust ja leiame parima võimaluse!

tootepilt
Palju maksab tootepilt?

Tootepildi hind on tavaliselt ka esimene küsimus, mille uutelt klientidelt saame. Ühte konkreetset numbrit on väga raske anda, kuna iga projekt on erinev toodete koguse, keerukuse, lisasoovide ja järeltöötluse osas, küll aga saame anda orienteeruvad numbrid. Lihtsamate toodete pildistamisel valgel taustal on tavapärane tootefoto hind väikeste koguste korral (1-5 toodet) 15-20€/toode, suure toodete huga puhul võib hind langeda ka 5-7€/toode. Keerukamad tooted (ja suured tooted) on tavaliselt kallimad, kõik taandub ajakulule.

Püsiklientidele töötame tavaliselt mitte tüki, vaid ajaarvestusega, see aitab vältida töö käigus tekkivad lisa-läbirääkimisi hinna osas olukordades kus tekib (ja neid tekib tihti) mahukaid eritöötluste soove. Ajaarvestusega töötamine nõuab usaldust mõlemalt poolelt ja meil on hea meel tõdeda, et meie koostööpartnerite usalduse oleme teeninud.

Tootepildi stilistika hind

Eelnev hinnastamine rääkis valgel taustal tootepildi pildistamisest st. lisaks ei ole tekitatud ümber keskkonda. Stilistikaga tootepiltide puhul peab arvestama, et keskkond ja stilistika nõuavad täiendavaid ressursse – vajalike rekvisiitide otsimine, ostmine või rentimine ja eesmärgipärasteks kompositsioonideks sättimine on alati ajamahukas ettevõtmine.

Tavapäraselt on selliste projektide juures korraga ametis juba rohkem kui üks inimene. Hea meel on tõdeda, et mitmed meie klientidest võtavad ise aktiivselt osa stilistika väljatöötamises ja koostöös on sündinud väga muljetavaldavad tootepildid. Omalt poolt julgustame kliente alati kaasa mõtlema ja tegutsema, kõige suurem toote ekspert on ju klient ise.

Kui tootepildist jääb väheks

Kui tootepildist jääb väheks mulje tekitamiseks, tasub mõelda edasi – võibolla hoopis 360 kraadi tootepilt, mida vaatajad saavad kodulehel keerutada ja igast küljest vaadelda? Teine võimalus oleks luua tootevideo, mis tutvustab kõiki toote omadusi ja näitab selle kasutamist.

Similar Posts